PIT za darmo? Sprawdź, na co zwrócić uwagę wybierając...
FreeImages
Podatnik.Info

PIT za darmo? Sprawdź, na co zwrócić uwagę wybierając Program do PIT

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

W odpowiedzi na zaistniały popyt, na rynku pojawiło się wiele specjalnych programów do zagadnień księgowych – zarówno płatnych, jak i tych darmowych. O czym powinniśmy pamiętać decydując się na rozliczenie PIT za darmo?

 

PIT za darmo a świadczenie pracy

W najczęściej spotykanym przypadku, aplikacja PIT jest potrzebna wyłącznie do indywidualnego rozliczenia deklaracji PIT-37 wraz z załącznikami. Podatnik, którego dotyczy taka sytuacja, bez cienia wątpliwości może sięgnąć po aplikację PIT za darmo PIT APP Pro. Uzupełnienie deklaracji podatkowej sprowadza się wówczas jedynie do przepisania informacji z formularza PIT-11, uwzględnieniu ewentualnych odpisów od podatku i autoryzacji powstałego jednolitego pliku kontrolnego. Sam proces weryfikacji autentyczności jest w pełni zgodny z założeniami Ministerstwa Finansów – przesłanie JPK wiąże się z błyskawicznym otrzymaniem Urzędowego Poświadczenia Odbioru, które jednoznacznie potwierdza dopełnienie obowiązków względem fiskusa przez pracowników.

 

PIT za darmo – nie tylko dla PIT-37

Z możliwości złożenia PIT za darmo skorzystać mogą nie tylko podatnicy, rozliczający się w oparciu o PIT-11. Wśród wielu formularzy, które znajdują się w zawsze aktualnej bazie aplikacji, znaleźć możemy deklaracje:

  • PIT-36 (działalność gospodarcza, opodatkowana zgodnie z zasadami progresji i skali podatkowej),

  • PIT-36L (działalność gospodarcza, opodatkowania liniowo w wysokości 19%),

  • PIT-28 (rozliczanie najmu bądź działalności gospodarczej z zastosowaniem podatku ryczałtowego od przychodów ewidencjonowanych),

  • PIT-38 (dochody z odpłatnego zbycia papierów wartościowych),

  • PIT-39 (dochody ze zbycia nieruchomości i praw majątkowych).

 

W zakresie podstawowego rozliczenia podatkowego, PIT za darmo oferuje wszystkie niezbędne możliwości, zarówno na etapie uzupełniania deklaracji, jak i bezpiecznego przesłania kompletnego pliku na serwery Ministerstwa Finansów. Od tego roku, osoba rozliczająca PIT-37 ma możliwość błyskawicznego uzupełnienia formularza przy pomocy mobilnej aplikacji PIT APP. W przypadku braku dodatkowych ulg, jedynym zadaniem podatnika jest wówczas zrobienie zdjęcia formularza PIT-11, a program wykona za niego wszystkie wyliczenia. Postaw na sprawdzone rozwiązania, z którego skorzystano ponad 13 milionów razy i wybierz Program PIT Pro 2019/2019!

  

Loading Comments
Gorące tematy
Najlepsza faktura to:
Wyniki sondażu: sondaż 145 głosów
35%

tradycyjna

51 głosów
49%

elektroniczna bez podpisu

71 głosów
16%

elektroniczna z podpisem

23 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Darmowy PIT online/Program PIT spełni wszystkie Twoje oczekiwania