PIT za darmo? Sprawdź, na co zwrócić uwagę wybierając...
FreeImages
Podatnik.Info

PIT za darmo? Sprawdź, na co zwrócić uwagę wybierając Program do PIT

W odpowiedzi na zaistniały popyt, na rynku pojawiło się wiele specjalnych programów do zagadnień księgowych – zarówno płatnych, jak i tych darmowych. O czym powinniśmy pamiętać decydując się na rozliczenie PIT za darmo?

 

PIT za darmo a świadczenie pracy

W najczęściej spotykanym przypadku, aplikacja PIT jest potrzebna wyłącznie do indywidualnego rozliczenia deklaracji PIT-37 wraz z załącznikami. Podatnik, którego dotyczy taka sytuacja, bez cienia wątpliwości może sięgnąć po aplikację PIT za darmo PIT APP Pro. Uzupełnienie deklaracji podatkowej sprowadza się wówczas jedynie do przepisania informacji z formularza PIT-11, uwzględnieniu ewentualnych odpisów od podatku i autoryzacji powstałego jednolitego pliku kontrolnego. Sam proces weryfikacji autentyczności jest w pełni zgodny z założeniami Ministerstwa Finansów – przesłanie JPK wiąże się z błyskawicznym otrzymaniem Urzędowego Poświadczenia Odbioru, które jednoznacznie potwierdza dopełnienie obowiązków względem fiskusa przez pracowników.

 

PIT za darmo – nie tylko dla PIT-37

Z możliwości złożenia PIT za darmo skorzystać mogą nie tylko podatnicy, rozliczający się w oparciu o PIT-11. Wśród wielu formularzy, które znajdują się w zawsze aktualnej bazie aplikacji, znaleźć możemy deklaracje:

  • PIT-36 (działalność gospodarcza, opodatkowana zgodnie z zasadami progresji i skali podatkowej),

  • PIT-36L (działalność gospodarcza, opodatkowania liniowo w wysokości 19%),

  • PIT-28 (rozliczanie najmu bądź działalności gospodarczej z zastosowaniem podatku ryczałtowego od przychodów ewidencjonowanych),

  • PIT-38 (dochody z odpłatnego zbycia papierów wartościowych),

  • PIT-39 (dochody ze zbycia nieruchomości i praw majątkowych).

 

W zakresie podstawowego rozliczenia podatkowego, PIT za darmo oferuje wszystkie niezbędne możliwości, zarówno na etapie uzupełniania deklaracji, jak i bezpiecznego przesłania kompletnego pliku na serwery Ministerstwa Finansów. Od tego roku, osoba rozliczająca PIT-37 ma możliwość błyskawicznego uzupełnienia formularza przy pomocy mobilnej aplikacji PIT APP. W przypadku braku dodatkowych ulg, jedynym zadaniem podatnika jest wówczas zrobienie zdjęcia formularza PIT-11, a program wykona za niego wszystkie wyliczenia. Postaw na sprawdzone rozwiązania, z którego skorzystano ponad 13 milionów razy i wybierz Program PIT Pro 2019/2019!

  

Loading Comments
Gorące tematy
W jaki sposób najczęściej wykonujecie Państwo przelewy?
Wyniki sondażu: sondaż 264 głosów
40%

przez telefon

105 głosów
56%

z komputera

149 głosów
1%

w oddziale w banku

3 głosów
3%

na poczcie lub w punktach opłat

7 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także