Gorące tematy
Czy wyższa kwota wolna od podatku za 2017 r. w kwocie 6600 zł?
sondaż 57 głosów
14%

Nadal jest zbyt niska

8 głosów
79%

Powinna jeszcze bardziej wzrosnąć

45 głosów
7%

Większość podatników nie odczuje jej w swoich portfelach?

4 głosów

GŁOSUJ

Kalendarz podatnika
Zainteresuje cię także
Nowy program wsparcia dla przedsiębiorców
Redakcja
http://sxc.hu/

Nowy program wsparcia dla przedsiębiorców

Podziel się tym artykułem:   

Państwo będzie wspierać projekty inwestycyjne o istotnym znaczeniu dla polskiej gospodarki. Tak wynika z nowych zasad udzielania pomocy finansowej, które rząd przyjął 5 lipca 2011 r. Przedsiębiorcy inwestując w nowoczesne technologie mogą liczyć na duże wsparcie, gdyż na ten cel, rząd chce przeznaczyć 727 mln zł.

Wicepremier Waldemar Pawlak zaznaczył, że istotną zmianą wprowadzoną w ramach nowego Programu będzie uproszczenie procedury przyznawania wsparcia: Zrezygnowaliśmy z indywidualnych programów wieloletnich dla poszczególnych projektów inwestycyjnych.

Niemniej, wicepremier zaznaczył, że dotacje są przeznaczone wyłącznie dla określonej grupy przedsiębiorców, inwestujących w jeden z priorytetowych sektorów polskiej gospodarki. Wśród nich wymienił sektor badawczo-rozwojowy, nowoczesnych usług, biotechnologii, lotniczy, elektroniczny i motoryzacyjny.

W celu uzyskania dofinansowania, przedsiębiorca musi wykazać, że jego projekt uzyskał rekomendację Międzyresortowego Zespołu ds. Inwestycji o Istotnym Znaczeniu dla Gospodarki Polskiej. Następnie, na tej podstawie zawiera umowę z Ministrem Gospodarki. 

„Program wsparcia inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej na lata 2011 – 2020”, zakłada, że w przypadku, kiedy koszty kwalifikujące się do objęcia pomocą będą wynosić co najmniej 1 mld zł, a w ramach realizacji projektu powstanie co najmniej 500 nowych miejsc pracy, wówczas kryterium sektorowe nie będzie wymagane. Dofinansowanie obejmie koszty inwestycji oraz tworzenie nowych miejsc pracy.


Źródło: MG

Podziel się tym artykułem:   
Grupa SIS
NewConnect.infoNewConnect.info Podatnik.infoPodatnik.info Korporaty.plKorporaty.pl