Nowy program wsparcia dla przedsiębiorców - Prosta strona podatków
Gorące tematy
Czy umowy o dzieło należy oskładkować składkami ZUS?
Wyniki sondażu: sondaż 480 głosów
34%

Tak

162 głosów
58%

Nie

276 głosów
8%

Zależy od wysokości zarobków

37 głosów
1%

Nie mam zdania

5 głosów
Kalendarz podatnika
Zainteresuje cię także
Nowy program wsparcia dla przedsiębiorców
Redakcja
http://sxc.hu/

Nowy program wsparcia dla przedsiębiorców

Podziel się tym artykułem:   

Państwo będzie wspierać projekty inwestycyjne o istotnym znaczeniu dla polskiej gospodarki. Tak wynika z nowych zasad udzielania pomocy finansowej, które rząd przyjął 5 lipca 2011 r. Przedsiębiorcy inwestując w nowoczesne technologie mogą liczyć na duże wsparcie, gdyż na ten cel, rząd chce przeznaczyć 727 mln zł.

Wicepremier Waldemar Pawlak zaznaczył, że istotną zmianą wprowadzoną w ramach nowego Programu będzie uproszczenie procedury przyznawania wsparcia: Zrezygnowaliśmy z indywidualnych programów wieloletnich dla poszczególnych projektów inwestycyjnych.

Niemniej, wicepremier zaznaczył, że dotacje są przeznaczone wyłącznie dla określonej grupy przedsiębiorców, inwestujących w jeden z priorytetowych sektorów polskiej gospodarki. Wśród nich wymienił sektor badawczo-rozwojowy, nowoczesnych usług, biotechnologii, lotniczy, elektroniczny i motoryzacyjny.

W celu uzyskania dofinansowania, przedsiębiorca musi wykazać, że jego projekt uzyskał rekomendację Międzyresortowego Zespołu ds. Inwestycji o Istotnym Znaczeniu dla Gospodarki Polskiej. Następnie, na tej podstawie zawiera umowę z Ministrem Gospodarki. 

„Program wsparcia inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej na lata 2011 – 2020”, zakłada, że w przypadku, kiedy koszty kwalifikujące się do objęcia pomocą będą wynosić co najmniej 1 mld zł, a w ramach realizacji projektu powstanie co najmniej 500 nowych miejsc pracy, wówczas kryterium sektorowe nie będzie wymagane. Dofinansowanie obejmie koszty inwestycji oraz tworzenie nowych miejsc pracy.


Źródło: MG

Podziel się tym artykułem: