Nim twój PIT-11 trafi do niszczarki, musisz go...
stux/http://skroc.pl/8a3ca/pixabay.com/CC0 Public Domain
Podatnik.info

Nim twój PIT-11 trafi do niszczarki, musisz go przeczytać! Aby spokojnie wypełnić e-Deklarację z Podatnik.info

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

PIT-11 to podstawa


Pierwszym krokiem, aby bez problemu rozliczyć się z fiskusem, jest skorzystanie przez podatnika z dokumentów dostarczonych przez płatnika. Przypomnijmy, że w polskim systemie podatkowym tego rodzaju formularzy jest cztery. Oczywiście najbardziej powszechnym jest druk PIT-11, który od pracodawcy lub zleceniodawcy otrzymuje osoba zatrudniona w formie umowy o pracę, umowy zlecenia bądź umowy o dzieło.


Z kolei do znacznie mniej popularnych dokumentów, które służą podatnikom do rocznego rozliczenia się z fiskusem, należą jeszcze trzy rodzaje formularzy podatkowych. Oto one:
 

  • PI T-11A, który otrzymujemy od organu rentowego (np. z ZU S-u lub KRUS-u), jeśli organ ten nie był zobowiązany do sporządzenia obliczenia rocznego PI T-40A,
  • PI T-8C, informacja o wypłaconym stypendium, o dochodach z innych źródeł (np. wartość umorzonego zobowiązania)oraz o niektórych dochodach z kapitałów pieniężnych (np. sprzedaż akcji na giełdzie),
  • PI T-R, informujący o kwotach wypłaconych z tytułu pełnienia obowiązków społecznych i obywatelskich.


Podatniku odpuść papierologię! Postaw na e-Deklaracje!


W prosty sposób, zamiast wypełniania tradycyjnego, papierowego zeznania rocznego, można rozliczyć się z fiskusem za pomocą całkowicie darmowego programu PIT Pro 2015/2016 od Podatnik.info. Nasz portal podatkowy bezpłatnie udostępnia aplikację połączoną z systemem e-Deklaracje Ministerstwa Finansów, za pośrednictwem którego rozliczenie roczne zostanie przesłane do urzędu skarbowego.


Dzięki temu każdy z nas może dołączyć do grona 6 315 489 zadowolonych Polaków i przesłać PIT do urzędu pobierając program PIT lub wypełniając PIT online. Co więcej, deklaracja podatkowa będzie przechowywana w specjalnie do tego celu przygotowanym Centrum Podatnika. W efekcie użytkownik będzie miał do niej dostęp w dowolnie wybranym przez siebie momencie, z każdego miejsca na świecie.


Podatnik.info 

Loading Comments
Gorące tematy
Czy w przypadku złej obsługi ze strony urzędnika skarbówki złożysz na niego skargę?
Wyniki sondażu: sondaż 58 głosów
38%

Tak, skorzystam ze swojego prawa.

22 głosów
59%

Nie, bo i tak nie przyniesie to żadnego skutku.

34 głosów
3%

Nie wiem jak to zrobić.

2 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Na pewno podpisałeś PIT!? Z Podatnik.info nie trzeba się martwić o takie drobiazgi