Gorące tematy
Najwygodniejszy sposób złożenia PIT-u to?
Wyniki sondażu: sondaż 1007 głosów
78%

elektroniczny

790 głosów
18%

osobiście w urzędzie skarbowym

180 głosów
4%

za pośrednictwem poczty

37 głosów
Kalendarz podatnika
Zainteresuje cię także

Formularze PIT

Niemal połowa mieszkańców globu wierzy  w poprawę...
http://sxc.hu/
rynekpracy.pl

Niemal połowa mieszkańców globu wierzy w poprawę koniunktury

Prawie 80% obywateli Brazylii czy Indii twierdzi, że w 2013 roku światowa gospodarka będzie silniejsza. W kraju nastroje nie są już tak dobre – jedynie co trzeci Polak z optymizmem patrzy w przyszłość – podaje portal rynekpracy.pl.

Jak wynika z raportu międzynarodowej firmy badawczej IPSOS opublikowanego w grudniu 2012 roku, aż 78% mieszkańców Brazylii oraz Indii twierdzi, że w 2013 roku światowa gospodarka będzie silniejsza, niż w mijającym 2012 roku. Wysoki poziom optymizmu odnotowano również w Indonezji, Meksyku, Chinach oraz w Argentynie. – W Polsce nie możemy mówić o szczególnie dobrym nastawieniu do sytuacji gospodarczej. Zaledwie 29% naszych rodaków podziela pogląd, iż w przyszłym roku globalna koniunktura ulegnie poprawie. Nie jest również przypadkiem, iż najbardziej negatywne odczucia odnotowano wśród mieszkańców Europy, gdzie od kilku lat obserwuje się skutki kryzysu gospodarczego – komentuje Gabriela Jabłońska z działu Analiz Rynku Pracy Sedlak & Sedlak. Najbardziej pesymistyczne nastawienie prezentują Francuzi. Średnia dla 24 badanych krajów to 49%.

Czy Nowy Rok okaże się dla nas lepszy niż 2012? Jak podaje portal rynekpracy.pl, nadzieję na poprawę własnej sytuacji ma 65% Polaków. Ten wydawałoby się dobry rezultat jest jednym z najniższych w badaniu IPSOS. Mniejszy udział pozytywnych odpowiedzi odnotowały zaledwie trzy kraje: Japonia, Hiszpania oraz Włochy.

Największym optymizmem w tej kwestii wykazali się mieszkańcy Indonezji, Meksyku oraz Brazylii. W krajach tych niemal wszyscy ankietowani myślą pozytywnie i twierdzą, że Nowy Rok będzie lepszy niż ten „stary”.

 

 

Loading Comments