Nagrodzona lojalność inwestorów - Prosta strona podatków
Gorące tematy
Czy w przypadku złej obsługi ze strony urzędnika skarbówki złożysz na niego skargę?
Wyniki sondażu: sondaż 58 głosów
38%

Tak, skorzystam ze swojego prawa.

22 głosów
59%

Nie, bo i tak nie przyniesie to żadnego skutku.

34 głosów
3%

Nie wiem jak to zrobić.

2 głosów
Kalendarz podatnika
Nagrodzona lojalność inwestorów
Kamil Sztandera
http://sxc.hu/
NewConnect.info

Nagrodzona lojalność inwestorów

Podziel się tym artykułem:   

Zapisy na ofertę publiczną obligacji serii A2 spółki Zortrax, polskiego dostawcy kompleksowych rozwiązań w obszarze druku 3D, zostały przedłużone do 7 kwietnia 2014 r. Dodatkowo osoby, które zdecydują się na ich zakup, zyskają możliwość wzięcia udziału w skierowanej do nich emisji akcji. 

Najpierw obligacje, potem akcje

Taką decyzję podjęli udziałowcy spółki 27 marca 2014 r., która stanowi odpowiedź na oczekiwania inwestorów. Uchwała dotyczy deklaracji emisji nowych akcji, która zostanie zrealizowana po przekształceniu Zortrax w spółkę akcyjną. Ponadto oferta ich objęcia zostanie przedstawiona nabywcom obligacji serii A1 (prywatna emisja przeprowadzona w styczniu 2014 r.) oraz A2 (aktualnie trwająca emisja publiczna, na którą możesz zapisać się za pośrednictwem portalu Korporaty.pl).

Maksymalna wartość to 10 mln zł

Celem przeprowadzenia publicznej emisji obligacji o wartości maksymalnej 10 mln zł jest sfinansowanie produkcji pod otrzymane zamówienia oraz zakończenie prac badawczo-rozwojowych nad kolejnymi innowacyjnymi urządzeniami, gotowymi do wprowadzenia na rynek światowy jeszcze w bieżącym roku.

Spółka oferuje do 10 tys. obligacji trzyletnich, których wartość nominalna wynosi 1000 zł. Oprocentowanie jest stałe w wysokości 9 proc. w skali roku, a odsetki będą wypłacane kwartalnie.

Zortrax podpisał kontrakt z Dellem

Przypomnijmy, że Zortrax z sukcesem funkcjonuje na rynkach międzynarodowych, sprzedając swoje produkty w Europie oraz Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Dotychczas spółka pozyskała w 2013 r. dofinansowanie na rozwój za pośrednictwem kampanii crowdfundingowej na amerykańskim portalu kickstarter.com w wysokości 180 tys. dolarów. Natomiast w styczniu 2014 r. zdobyła 1,2 mln zł kapitału z prywatnej emisji obligacji serii A1.

Dotychczas najbardziej spektakularnym osiągnięciem spółki było podpisanie na początku bieżącego roku kontraktu z jednym z największych producentów komputerów na świecie – firmą DELL. Umowa dotyczy wyprodukowania i dostarczenia przez Zortrax amerykańskiemu gigantowi 5000 sztuk swojego sztandarowego urządzenia – M200.

Memorandum Informacyjne Zortrax Sp. z o.o.


NewConnect.info


Podziel się tym artykułem: