Nagrodzona lojalność inwestorów
http://sxc.hu/
NewConnect.info

Nagrodzona lojalność inwestorów

Najpierw obligacje, potem akcje

Taką decyzję podjęli udziałowcy spółki 27 marca 2014 r., która stanowi odpowiedź na oczekiwania inwestorów. Uchwała dotyczy deklaracji emisji nowych akcji, która zostanie zrealizowana po przekształceniu Zortrax w spółkę akcyjną. Ponadto oferta ich objęcia zostanie przedstawiona nabywcom obligacji serii A1 (prywatna emisja przeprowadzona w styczniu 2014 r.) oraz A2 (aktualnie trwająca emisja publiczna, na którą możesz zapisać się za pośrednictwem portalu Korporaty.pl).

Maksymalna wartość to 10 mln zł

Celem przeprowadzenia publicznej emisji obligacji o wartości maksymalnej 10 mln zł jest sfinansowanie produkcji pod otrzymane zamówienia oraz zakończenie prac badawczo-rozwojowych nad kolejnymi innowacyjnymi urządzeniami, gotowymi do wprowadzenia na rynek światowy jeszcze w bieżącym roku.

Spółka oferuje do 10 tys. obligacji trzyletnich, których wartość nominalna wynosi 1000 zł. Oprocentowanie jest stałe w wysokości 9 proc. w skali roku, a odsetki będą wypłacane kwartalnie.

Zortrax podpisał kontrakt z Dellem

Przypomnijmy, że Zortrax z sukcesem funkcjonuje na rynkach międzynarodowych, sprzedając swoje produkty w Europie oraz Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Dotychczas spółka pozyskała w 2013 r. dofinansowanie na rozwój za pośrednictwem kampanii crowdfundingowej na amerykańskim portalu kickstarter.com w wysokości 180 tys. dolarów. Natomiast w styczniu 2014 r. zdobyła 1,2 mln zł kapitału z prywatnej emisji obligacji serii A1.

Dotychczas najbardziej spektakularnym osiągnięciem spółki było podpisanie na początku bieżącego roku kontraktu z jednym z największych producentów komputerów na świecie – firmą DELL. Umowa dotyczy wyprodukowania i dostarczenia przez Zortrax amerykańskiemu gigantowi 5000 sztuk swojego sztandarowego urządzenia – M200.

Memorandum Informacyjne Zortrax Sp. z o.o.


NewConnect.info


Loading Comments
Gorące tematy
Kto powinien płacić odszkodowania przyznane przez sąd ofiarom urzędniczych pomyłek?
Wyniki sondażu: sondaż 352 głosów
75%

Urzędnik który popełnił błąd

265 głosów
4%

Skarb Państwa

14 głosów
20%

Po połowie winny urzędnik i Skarb Państwa

69 głosów
1%

Odszkodowania nie powinny być zasądzane w czasie kryzysu

4 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także