Na co przeznaczamy Twój 1%: warsztaty RKBN
Fundacja Rosa
Fundacja ROSA

Na co przeznaczamy Twój 1%: warsztaty RKBN

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Wśród wchodzącej w dorosły świat młodzieży nadal panuje błędne przekonanie, że chorobą nowotworową można się zarazić, na przykład drogą kropelkową. Stanowi to nie lada problem, ponieważ świadczy o niewiedzy nie tylko dorastających uczniów, ale przede wszystkim ich rodziców, krewnych, opiekunów i nauczycieli.

 

Dlatego celem Fundacji Rosa jest uświadomienie młodych ludzi o przyczynach występowania nowotworów: szyjki macicy, płuca oraz czerniaka złośliwego, a także poszerzenie ich wiedzy na temat sposobów zapobiegania tym chorobom.  Uczestnicy warsztatów, prowadzonych przez organizatorów kampanii Rakoobrona, otrzymują odpowiedzi na nurtujące ich pytania, a co za tym idzie, dowiadują się, co mogą zrobić dla siebie, aby żyć zdrowo i świadomie.

 

Podczas spotkania podzieleni na grupy uczniowie na podstawie dostarczonych obrazków układają historię o osobie chorej na raka. Wszystkie opowieści są omawiane na forum klasy. Część warsztatową uzupełnia dyskusja na temat profilaktyki onkologicznej, tak ważnej w czasach, gdy choroby nowotworowe urosły do rangi schorzeń cywilizacyjnych. Ostatni punkt zajęć stanowi pokaz filmu „Gra z rakiem”, w którym wypowiadają się trzy osoby dotknięte chorobą nowotworową.

 

Warsztaty edukacyjne RKBN nie mogłyby się odbyć, gdyby nie pomoc podatników. Fundacja Rosa dziękuje za okazane zaufanie oraz fundusze przekazane w ramach 1% podatku dochodowego. 

Loading Comments
Gorące tematy
Czy elastyczny czas pracy pomoże w skutecznej walce z bezrobociem?
Wyniki sondażu: sondaż 81 głosów
20%

Tak

16 głosów
74%

Nie

60 głosów
6%

Pozostanie bez wpływu na wskaźnik bezrobocia

5 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Przewodnik Ekonomiczny#5 Skąd się bierze inflacja?