Gorące tematy
Co spowoduje obniżenie wysokich kosztów funkcjonowania administracji publicznej?
Wyniki sondażu: sondaż 236 głosów
34%

Zmniejszenie liczby urzędników

80 głosów
1%

Zatrudnianie części urzędników na umowach cywilnoprawnych

2 głosów
6%

Rozwój e-administracji

14 głosów
59%

Uproszczenie przepisów prawnych

140 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Na co przeznaczamy Twój 1%: II edycja Rakoobrony
Fundacja Rosa

Na co przeznaczamy Twój 1%: II edycja Rakoobrony

Do udziału w II edycji projektu zgłosiło się blisko 600 placówek z całej Polski, co przekłada się na 131 tysięcy uczniów i ponad 10 tysięcy zaangażowanych nauczycieli.

W ramach kampanii odbywają się lekcje oraz warsztaty edukacyjne dotyczące profilaktyki trzech nowotworów: raka płuca, raka szyjki macicy oraz czerniaka złośliwego. Dzięki kampanii w świadomości młodzieży mają zagościć dwie najprostsze asocjacje: rak i obrona.

Dzięki funduszom pozyskanym w ramach akcji przekazywania 1% podatku na OPP organizatorzy projektu Rakoobrona mogli zaktualizować materiały edukacyjne, wydrukować je i wysłać do 589 szkół z całej Polski. Każda zgłoszona do II edycji programu placówka otrzymała bezpłatnie pakiet dydaktyczny, który zawierał: przewodnik dla nauczycieli, plakat, ulotki dla uczniów oraz film „Gra z rakiem”. Lekcje z Rakoobrony odbędą się w roku szkolnym 2016/2017.

Projekt zyskał patronat honorowy Ministra Zdrowia oraz wsparcie merytoryczne Polskiego Towarzystwa Onkologicznego, Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc, Dolnośląskiego Centrum Onkologii i Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu.

Fundacja Rosa dziękuje wszystkim osobom, które przeznaczyły 1% podatku na działania organizacji.  Dzięki wsparciu możemy z dumą budować zdrowsze i bardziej świadome społeczeństwo.

Loading Comments
Zainteresuje cię także