Na co przeznaczamy Twój 1%: II edycja Rakoobrony
Fundacja Rosa

Na co przeznaczamy Twój 1%: II edycja Rakoobrony

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Do udziału w II edycji projektu zgłosiło się blisko 600 placówek z całej Polski, co przekłada się na 131 tysięcy uczniów i ponad 10 tysięcy zaangażowanych nauczycieli.

W ramach kampanii odbywają się lekcje oraz warsztaty edukacyjne dotyczące profilaktyki trzech nowotworów: raka płuca, raka szyjki macicy oraz czerniaka złośliwego. Dzięki kampanii w świadomości młodzieży mają zagościć dwie najprostsze asocjacje: rak i obrona.

Dzięki funduszom pozyskanym w ramach akcji przekazywania 1% podatku na OPP organizatorzy projektu Rakoobrona mogli zaktualizować materiały edukacyjne, wydrukować je i wysłać do 589 szkół z całej Polski. Każda zgłoszona do II edycji programu placówka otrzymała bezpłatnie pakiet dydaktyczny, który zawierał: przewodnik dla nauczycieli, plakat, ulotki dla uczniów oraz film „Gra z rakiem”. Lekcje z Rakoobrony odbędą się w roku szkolnym 2016/2017.

Projekt zyskał patronat honorowy Ministra Zdrowia oraz wsparcie merytoryczne Polskiego Towarzystwa Onkologicznego, Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc, Dolnośląskiego Centrum Onkologii i Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu.

Fundacja Rosa dziękuje wszystkim osobom, które przeznaczyły 1% podatku na działania organizacji.  Dzięki wsparciu możemy z dumą budować zdrowsze i bardziej świadome społeczeństwo.

Loading Comments
Gorące tematy
Czy elastyczny czas pracy pomoże w skutecznej walce z bezrobociem?
Wyniki sondażu: sondaż 81 głosów
20%

Tak

16 głosów
74%

Nie

60 głosów
6%

Pozostanie bez wpływu na wskaźnik bezrobocia

5 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Wspólne rozliczenie z dzieckiem