Na co przeznaczamy Twój 1%: gabinet Rakoobrony
Fundacja Rosa

Na co przeznaczamy Twój 1%: gabinet Rakoobrony

Czerniak jest jednym z najbardziej agresywnych nowotworów. Charakteryzuje się szybkim wzrostem i wczesnym tworzeniem przerzutów. Liczba zachorowań w Polsce podwaja się co 10 lat, a w rozpoznaniu i leczeniu choroby duże znaczenie ma czas – wczesne wykrycie zmiany nowotworowej daje możliwość wyleczenia nawet w 90%. Wszelkie zmiany skórne, które pojawiły się nagle, szybko rosną, zmieniły kolor i/lub kształt, zaczęły się inaczej zachowywać, stanowią podstawę do wizyty u lekarza dermatologa. To pokazuje, że warto regularnie obserwować swoją skórę, a takie kampanie jak Rakoobrona są niezwykle potrzebne.

 

Bezpłatne konsultacje w gabinecie kampanii Rakoobrona odbywają się raz w tygodniu. Każda osoba, która jest zaniepokojona wyglądem swoich znamion, może zasięgnąć porady dermatologa, nie potrzebuje do tego skierowania od lekarza pierwszego kontaktu. Wystarczy, że zadzwoni i umówi się na wizytę. Badanie jest nieinwazyjne i bezbolesne – mogą się mu poddać osoby w każdym wieku, również dzieci i kobiety w ciąży.

 

Od maja 2017 r. bezpłatny gabinet kampanii Rakoobrona mieści się w Centrum Medycznym „Dobrzyńska” (ul. Dobrzyńska 21/23). Rejestracji na badanie można dokonać we wtorki i czwartki w godz. 10.00 – 14.00, dzwoniąc pod numer 733 972 730. W maju lekarz specjalista przyjmuje pacjentów w piątki, a od czerwca – we wtorki w godz. 15.00–19.00.

 

W przyszłości organizatorzy kampanii planują otwarcie podobnych gabinetów w każdym województwie.

 

Bezpłatny punkt badania znamion nie mógłby działać bez wsparcia polskich podatników, dlatego Fundacja Rosa serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przekazali 1% podatku na ten cel.

 

Więcej o gabinecie Rakoobrony na: www.rakoobrona.pl

Loading Comments
Gorące tematy
Co spowoduje obniżenie wysokich kosztów funkcjonowania administracji publicznej?
Wyniki sondażu: sondaż 236 głosów
34%

Zmniejszenie liczby urzędników

80 głosów
1%

Zatrudnianie części urzędników na umowach cywilnoprawnych

2 głosów
6%

Rozwój e-administracji

14 głosów
59%

Uproszczenie przepisów prawnych

140 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także