Gorące tematy
Czy 500 zł na dziecko to dobry pomysł?
sondaż 311 głosów
18%

Tak, gdyż przyczyni się do większej ilości urodzeń dzieci

57 głosów
20%

Nie, gdyż pieniądze trafią do niewłaściwych rodzin

63 głosów
61%

Nie jest to wystarczająca zachęta dla rodziców do posiadania dzieci

191 głosów

GŁOSUJ

Kalendarz podatnika
MF będzie namawiać do brania paragonów
Redakcja
http://sxc.hu/

MF będzie namawiać do brania paragonów

Podziel się tym artykułem:   

Akcja informacyjna pod nazwą "Weź paragon" rozpocznie się 22 czerwca. Jej celem jest uświadomienie sprzedawców i klientów o zaletach wydawania i brania paragonów przy zawieraniu transakcji. 

Ministerstwo Finansów będzie przekonywało, że paragon jest jedynym dowodem, który pozwala na reklamację lub zwrot zakupionego towaru. Wydanie przez sprzedawcę paragonu potwierdza, że odprowadza on należny podatek od dokonanej sprzedaży. Obowiązkiem sprzedawcy jest wydanie dowodu zakupu klientowi, ale w sytuacji, gdy obowiązek nie zostanie wypełniony kupujący powinien się o paragon upomnieć. Z okazji akcji dla kupujących zostały przygotowane specjalne pocztówki z rysunkiem Andrzeja Mleczki i informacjami, dlaczego warto posiadać paragon.


Resort zapowiada również wzmożone kontrole w okresie wakacyjnym. Będą one dotyczyły wydawania przez sprzedawców paragonów i obejmą głównie najpopularniejsze miejscowości turystyczne. 


Akcja "Weź paragon" odbędzie się w ramach kampanii "Przed wakacjami - co warto wiedzieć". Przyłączyło się do niej wiele instytucji i urzedów, które wspólnie będą informować Polaków o bezpieczeństwie, prawach i obowiązkach podczas planowania letnich podróży i wyjazdów. 

Podziel się tym artykułem:   
comments powered by Disqus
Grupa SIS
NewConnect.infoNewConnect.info Podatnik.infoPodatnik.info Korporaty.plKorporaty.pl