MF rozpoczęło akcję Szybki PIT. Zachęca podatników do...
Ministerstwo Finansów
Podatnik.info

MF rozpoczęło akcję Szybki PIT. Zachęca podatników do rozliczenia się za pomocą e-Deklaracji

Podatnik oszczędza czas i pieniądze


Jak przekonuje Ministerstwo Finansów, wypełnienie PIT za 2016 rok drogą elektroniczną to same superlatywy. Dzięki temu podatnik nie tylko oszczędza swój czas, lecz także pieniądze. M.in. dlatego, że rozliczenie się z dochodów uzyskanych w ubiegłym roku poprzez system e-Deklaracje umożliwia nam szybszy zwrot nadpłaty podatku. Resort nie pozostawia w tej kwestii wątpliwości:


Dlaczego Szybki PIT? Bo składając PIT przez internet, można zrobić to naprawdę szybko. Dodatkowo jest to proste i bezpieczne, a jednocześnie oszczędza czas i pieniądze. Nie trzeba przy tym drukować formularza, wypełniać go odręcznie czy kupować znaczka pocztowego.


Jednocześnie Ministerstwo Finansów przypomina, że w 2017 roku 30 kwietnia jest dniem wolnym od pracy, ponieważ w ten dzień wypada niedziela. A 1 maja jest ustawowo wolny, gdyż wtedy obchodzimy Święto Pracy, to ostatni dzień składania PIT w tym roku przypada 2 maja we wtorek.


Rozlicz PIT za 2016 rok już dziś przez internet!


W prosty sposób podatnik może rozliczyć się za pomocą całkowicie darmowego programu PIT pro 2016/2017 od Podatnik.info. Aplikacja dostarczy PIT za 2016 rok poprzez portal podatkowy bezpośrednio do urzędu skarbowego za pośrednictwem systemu e-Deklaracje obsługiwanego przez Ministerstwo Finansów.

Nie zwlekaj i już dziś dołącz do grona 8 113 486 zadowolonych Polaków i prześlij deklarację za 2016 rok do urzędu pobierając program PIT lub wypełniając PIT online. Urzędnicy zidentyfikują tożsamość podatnika za pomocą 5 następujących danych:

  • imienia,
  • nazwiska,
  • daty urodzenia,
  • nr PESEL lub NIP,
  • kwoty przychodu za 2015 rok (w przypadku osób wypełniających PIT po raz pierwszy, w tym polu należy wpisać 0 – słownie „zero”).Podatnik.info

Loading Comments
Gorące tematy
Czy przez 500+ kobiety świadomie rezygnują z pracy?
Wyniki sondażu: sondaż 176 głosów
50%

Tak

88 głosów
15%

Nie

27 głosów
1%

Nie mam zdania

1 głosów
34%

To wina pracodawców, bo za mało im płacili

60 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także