Gorące tematy
Co spowoduje obniżenie wysokich kosztów funkcjonowania administracji publicznej?
Wyniki sondażu: sondaż 236 głosów
34%

Zmniejszenie liczby urzędników

80 głosów
1%

Zatrudnianie części urzędników na umowach cywilnoprawnych

2 głosów
6%

Rozwój e-administracji

14 głosów
59%

Uproszczenie przepisów prawnych

140 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Kto wypełnia PIT-36L?
http://sxc.hu/
Podatnik.info

Kto wypełnia PIT-36L?

Wiele osób nie odróżnia druków PIT-36 i PIT-36L, czego najczęstszą konsekwencją są błędy w rozliczeniu rocznym i konieczność składania jego korekty.

PIT-36L dla osób rozliczających się podatkiem liniowym

PIT-36L przeznaczony jest dla podatników prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą lub działy specjalne produkcji rolnej opodatkowane 19 proc. stawką podatku (tzw. podatek liniowy). Tego rodzaju zeznanie wypełniają jedynie osoby rozliczające się indywidualnie. Jako identyfikator podatkowy wpisujemy w nim nr NIP zamiast PESEL. Możemy także do niego dołączyć załączniki PIT/B i PIT/Z (dotyczące działalności gospodarczej) oraz PIT/ZG (dochody zagraniczne). PIT-36L należy złożyć we właściwym dla miejsca zamieszkania urzędzie skarbowym do 30 kwietnia 2015 r.

W prosty sposób można to zrobić za pomocą całkowicie darmowego programu PIT pro 2014/2015 od Podatnik.info. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania zminimalizujemy ryzyko popełnienia błędów rachunkowych w deklaracji. Dodatkowo system na podstawie zaznaczanych przez nas odpowiedzi w poszczególnych etapach rozliczenia pomoże nam w wyborze odpowiednich załączników do zeznania PIT-36L.

W prosty sposób rozlicz się już dziś darmowym programem PIT pro 2014/2015. Dołącz do grona 4 000 000 zadowolonych Polaków i prześlij PIT do urzędu pobierając program PIT lub wypełniając PIT online.

Dzięki temu zyskujesz:

  • Darmowy program za 0 zł
  • Wysyłkę PIT przez internet (e-deklaracje)
  • Gwarancję bezpieczeństwa za pomocą technologii SSL Certum
  • Szybki zwrot nadpłaty podatku
  • Wszystkie aktualne druki PIT 2014/2015 wraz załącznikami
  • Dostęp do PIT 365 dni w roku z dowolnego miejsca i urządzenia (Chmura PIT)

Podatki 2014 – ulgi nie przysługują osobom rozliczającym się podatkiem liniowym

Niestety osoby, które jako formę opodatkowania prowadzonej działalności gospodarczej wybrały podatek liniowy, nie mogą skorzystać z preferencyjnych ulg i odliczeń. Taki przywilej zarezerwowany jest tylko dla przedsiębiorców rozliczających się według skali podatkowej, którzy dołączają do zeznań PIT-36 druki PIT/O, w których wykazuje się większość preferencji podatkowych.Podatnik.info 

Loading Comments