Jeżeli chcesz rozliczyć PIT w 5 minut, o tym koniecznie...
Beatrice Murch/http://skroc.pl/a8949/flickr.com CC_BY/http://skroc.pl/5e7f9
Podatnik.info

Jeżeli chcesz rozliczyć PIT w 5 minut, o tym koniecznie musisz pamiętać!

Przypomnijmy, że aby wysłać drogą elektroniczną m. in. deklaracje podatkowe PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, podatnik musi podać pięć następujących danych identyfikujących jego tożsamość:

  • identyfikator podatkowy NIP lub numer PESEL,
  • imię (pierwsze),
  • nazwisko,
  • data urodzenia,
  • kwotę przychodu wskazaną w PIT za 2014 rok.W prosty sposób można rozliczyć się z fiskusem za pomocą całkowicie darmowego programu PIT Pro 2015/2016 od portalu podatkowego Podatnik.info, który prześlę deklarację podatkową do urzędu skarbowego za pośrednictwem systemu e-Deklaracje Ministerstwa Finansów. Resort zadbał o jego wysoki poziom bezpieczeństwa.


Jak wskazuje Ministerstwo Finansów, w tym celu resort udostępnił podpis elektroniczny oparty na unikatowych cechach podatnika, takich jak : nazwisko, imię, data urodzenia, numer NIP i PESEL (od dnia 1 stycznia 2012r. Identyfikator podatkowy) oraz kwota przychodu wskazana w zeznaniu lub rocznym obliczeniu podatku za rok podatkowy o dwa lata wcześniejszy niż rok, w którym jest składany dokument elektroniczny. Cechy te, weryfikowane w systemie centralnym, posłużą jednocześnie do ustalenia tożsamości podatnika korzystającego z usługi. Ponadto w systemie e-Deklaracje wykorzystany jest szyfrowany kanał uniemożliwiający podsłuch transmisji danych.Podatnik.info

Loading Comments
Gorące tematy
Czy podatnicy dojeżdżający do pracy służbowym autem powinni płacić podatek?
Wyniki sondażu: sondaż 414 głosów
63%

Tak

260 głosów
35%

Nie

144 głosów
2%

Nie mam zdania

10 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także