Jakiego rodzaju ulgi podatkowe może odliczyć...
http://sxc.hu/
Podatnik.info

Jakiego rodzaju ulgi podatkowe może odliczyć ryczałtowiec w PIT-28?

Złóż roczny PIT przez internet do 31 stycznia 2014 r.

Do końca stycznia z fiskusem muszą rozliczyć się osoby, które wybrały ryczałt jako formę opodatkowania dochodów uzyskiwanych z:

  • prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej,
  • spółki cywilnej,
  • najmu lub dzierżawy.


Najwygodniej jest złożyć zeznanie PIT-28 w urzędzie skarbowym drogą elektroniczną. W prosty sposób rozlicz się już dziś darmowym programem PIT pro 2013. Dołącz do grona 4 000 000 zadowolonych Polaków i prześlij PIT do urzędu pobierając program PIT lub wypełniając PIT online.

Dzięki temu zyskujesz:

  • Darmowy program za 0 zł
  • Wysyłkę PIT przez internet (e-deklaracje)
  • Gwarancję bezpieczeństwa za pomocą technologii SSL Certum
  • Szybki zwrot nadpłaty podatku
  • Wszystkie aktualne druki PIT 2013/2014 wraz załącznikami
  • Dostęp do PIT 365 dni w roku z dowolnego miejsca i urządzenia (Chmura PIT)


Pamiętaj! Korzystając z programu PIT pro 2013 otrzymujesz nieograniczony dostęp do swoich deklaracji z możliwością intuicyjnego i szybkiego rozliczenia w zaledwie 5 minut. W każdym momencie możesz wydrukować swój PIT lub wysłać online do urzędu skarbowego bez kolejek. Skorzystaj z doświadczenia ekspertów i rozlicz swój PIT programem PIT pro 2013.

Odlicz ulgi i darowizny dołączając do zeznania PIT-28 formularz PIT/O

W celu odliczenia ulg i darowizn podatnik musi złożyć PIT-28 wraz z załącznikiem PIT/O. Ryczałtowiec może skorzystać m. in. z ulgi internetowej (jeżeli nie odliczał jej we wcześniejszych latach) i rehabilitacyjnej. Ponadto może również zmniejszyć przychód o przysługujące mu darowizny (z tytułu honorowo przekazanej krwi, na cele kultu religijnego) oraz o zapłacone składki na ubezpieczenie społeczne.

Niestety osoba rozliczająca się ryczałtem nie może skorzystać z ulgi prorodzinnej, jeżeli nie uzyskuje innych dochodów opodatkowanych na zasadach ogólnych (skala podatkowa). Oprócz tego jest pozbawiona przywileju rozliczenia się wspólnie z małżonkiem lub samotnie wychowywanym dzieckiem. Dodatkowo przedsiębiorca będący ryczałtowcem nie może odliczyć wydatków z tytułu nabycia nowych technologii.


Podatnik.info 

Loading Comments
Gorące tematy
Najlepsza faktura to:
Wyniki sondażu: sondaż 145 głosów
35%

tradycyjna

51 głosów
49%

elektroniczna bez podpisu

71 głosów
16%

elektroniczna z podpisem

23 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także