Gorące tematy
Czy elastyczny czas pracy pomoże w skutecznej walce z bezrobociem?
Wyniki sondażu: sondaż 81 głosów
20%

Tak

16 głosów
74%

Nie

60 głosów
6%

Pozostanie bez wpływu na wskaźnik bezrobocia

5 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Jak złożyć PIT online za 2018 i dlaczego warto to...
FreeImages
Podatnik.Info

Jak złożyć PIT online za 2018 i dlaczego warto to zrobić w PIT 2019?

Co roku na rynek pracy wkracza kilkaset tysięcy młodych ludzi, rozpoczynających swoją karierę zawodową. Wraz z podjęciem zatrudnia zaczyna ciążyć na nich obowiązek rozliczenia podatkowego. Pomimo coraz większej świadomości społecznej odnośnie sposobu odnośnie tego, jak złożyć PIT online.

Część świeżo upieczonych pracowników decyduje się poprosić o pomoc bliskich w wypełnieniu deklaracji papierowej. Z jakimi korzyściami wiąże rozliczenie PIT za pośrednictwem programu PIT?

  

Jak złożyć PIT online 2019 bez zbędnych trudności?

Przesłanie deklaracji PIT za pośrednictwem odpowiedniej aplikacji bądź strony internetowej wiąże się z dużymi korzyściami zarówno pod względem wygody, jak i bezpieczeństwa. Program PIT Pro możemy bez trudu zainstalować na wszystkich najpopularniejszych wersjach systemu Windows, a wersja programu na przeglądarkę uruchomi się w aplikacjach takich jak Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera czy Microsoft Edge.

  

Co należałoby uznać za największe zalety rozliczenia deklaracji podatkowej przez internet? Jakie cechy programu PIT należałoby uznać za najważniejsze? Aplikacja ta z pewnością wyróżnia się swoją przystępnością – wybranie z listy dostępnych deklaracji obowiązującego nas formularza (wraz z załącznikami) wymaga od nas jedynie paru kliknięć. W programie PIT Pro znajdziemy najczęściej spotykane warianty deklaracji oraz odpowiednie załączniki. Na samym początku uzupełniania dokumentacji będziemy mogli wybrać sposób rozliczenia (indywidualny, jako małżeństwo, jako samotny rodzic).

   

Jak złożyć PIT online za 2018 prościej?

Wśród wielu zalet programu PIT, z pewnością wyróżnić należy możliwość przechowywania wszystkich wypełnionych przez użytkowników dokumentów w jednym miejscu. Rozwiązanie to wiąże się z kilkoma dużym korzyściami. Podatnik ma możliwość bezpośredniego i błyskawicznego wglądu do swojej deklaracji, co może okazać się kluczowe w wypadku pojawienia się potencjalnych nieścisłości, mogącej zaowocować koniecznością złożenia korekty – powtórne złożenie zeznania z programem PIT wymaga jednego kliknięcia.

  

Program PIT przynosi największe korzyści tym podatnikom, którzy zdecydują się używać go do uzupełnienia deklaracji dla urzędów skarbowych w kolejnych latach. Aplikacja zapamięta dane identyfikacyjne podatnika, jak również umożliwi natychmiastowy wgląd w dane z lat ubiegłych, niezbędnych do złożenia PIT za pomocą internetu. Program PIT jest również wyposażony w mechanizmy weryfikujące całość uzupełnianego przez nas formularza – oferuje on nie tylko automatyczne podliczanie wartości poszczególnych kolumn, lecz pomoże również w prawidłowym zaokrągleniu podatku do pełnej złotówki i sprawdzi formularz pod kątem wypełnienia wszystkich pól dokumentu, niezbędnych do przesłania poprawnej deklaracji PIT.

  

Pracownicy, którzy zastanawiają się jak złożyć PIT online, odchodząc od deklaracji papierowych, powinni zdecydować się na program PIT. Aplikacja ta posiada wszystkie narzędzia wymagane do bezbłędnego złożenia deklaracji za pierwszym razem. Jest to zdecydowanie najbardziej przyjazna użytkownikowi metoda rozliczenia podatkowego, z której skorzystać powinny nie tylko osoby zaczynające swą karierę zawodową, lecz również te, które do tej pory pozostawały przy deklaracji papierowej. Dołącz do milionów zadowolonych Polaków i skorzystaj z programu PIT!

   

Jak rozliczyć PIT-37 za 2018?  To nic prostszego! Sprawdź nasz krótki film instruktażowy o wypełnianiu deklaracji PIT-37 w roku podatkowym 2019: 

  

Rozlicz PIT za 2018 Programem PIT lub Online już dziś

  

Autor artykułu: Beata Michoń

Loading Comments