Jak rozliczyć PIT przez internet? Program PIT a...
FreeImages
Podatnik.Info

Jak rozliczyć PIT przez internet? Program PIT a interaktywny formularz

Która metoda będzie wygodniejsza dla osoby, która nie miała wcześniej okazji rozliczyć swej deklaracji online?

 

Jak rozliczyć się przez internet za pomocą programu PIT

Program PIT umożliwia wypełnienie odpowiedniego formularza na jeden z dwóch sposobów. Podatnik może zdecydować się na wpisanie treści swej deklaracji poprzez stronę internetową, działającą we wszystkich najpopularniejszych przeglądarkach. Drugim sposobem jest pobranie wersji instalacyjnej programu PIT, przeznaczonej na system operacyjny Windows.

 

Z możliwości programu PIT z pewnością skorzystają podatnicy, których deklaracja wymaga uzupełnienia dodatkowych załączników. Prócz najpopularniejszych wzorów formularzy podatkowych, program zawiera również niezbędne załączniki, wymagane do uzyskania ulg. W przypadku wysyłania kilku dokumentów w jednym roku, podatnik ma również ułatwiony dostęp danych weryfikujących, takich jak przychody z minionego roku podatkowego. Program PIT 2018/2019 ułatwia również proces sprawdzania deklaracji pod kątem poprawnego wyliczenia należnych kwot – aplikacja sumuje odpowiednie pola formularza, jak również samoczynnie zaokrągla kwoty do pełnej wartości.

 

Mechanizmy przesłania uzupełnionej deklaracji wprost na serwery Ministerstwa Finansów korzystają z niezbędnych procesów szyfrowania. Mają one na celu zminimalizowanie ryzyka wglądu we wrażliwe dane przez osoby nieupoważnione – program PIT nie wiąże się z żadnym pośrednikiem, dzięki czemu podatnik ma gwarancję, że fiskus jest jedynym odbiorcą naszych dokumentów. Użytkownik aplikacji ma również szybki dostęp do Urzędowego Poświadczenia Odbioru, które gwarantuje, iż wypełniana deklaracja dotarła do celu.

 

Jak rozliczyć się przez internet przy użyciu interaktywnego formularza

Podatnik, który preferuje całkowicie samodzielne obliczenie wysokości należnego podatku i wypełnić załączniki, powinien rozważyć skorzystanie z tzw. interaktywnego formularza – użytkownik wpisuje wówczas niezbędne dane i kwoty do odpowiedniego pliku PDF. Korzystanie z tego rodzaju rozwiązania wiąże się również z koniecznością zainstalowania specjalnej wtyczki do swojej przeglądarki internetowej. Zapewnia ona bezpieczne połączenie z serwerami Ministerstwa Finansów, co przekłada się na bezpieczeństwo przesyłanego dokumentu.

 

Interaktywny plik PDF może nie być najlepszym wariantem rozliczenia dla podatników, które przykładają wagę do ciągłości swojej dokumentacji podatkowej. Interaktywny formularz nie posiada również zaawansowanego wsparcia technicznego, co może przełożyć się na problemy z właściwym dopełnieniem formalności. Ten sposób rozliczenia może okazać się odpowiedni dla osób biegłych w tematach księgowości, jak również dla podatników, którzy pragną błyskawicznie przepisać deklarację sporządzoną na papierze.

 

Dla większości użytkowników Program PIT 2019 może stanowić najprostszy sposób spełnienia obowiązku podatkowego. Jest to narzędzie proste w obsłudze i przyjazne użytkownikowi, któremu zaufały już miliony Polaków. Sprawdź, jak rozliczyć się przez internet w najprostszy sposób!


Loading Comments
Gorące tematy
W jaki sposób najczęściej wykonujecie Państwo przelewy?
Wyniki sondażu: sondaż 264 głosów
40%

przez telefon

105 głosów
56%

z komputera

149 głosów
1%

w oddziale w banku

3 głosów
3%

na poczcie lub w punktach opłat

7 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także