Jak rozliczyć PIT online za 2018 rok? 3 wskazówki
FreeImages
Podatnik.Info

Jak rozliczyć PIT online za 2018 rok? 3 wskazówki

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Zajmuje to nie więcej niż 5 minut i, co ważne, jest możliwe bez wychodzenia z domu. Zobacz, jak łatwo rozliczyć PIT online za 2018 rok.

 

Jak zacząć wypełniać PIT online za 2018 rok?

Niektórzy podatnicy stronią od rozliczania się przez internet z obawy o to, iż cały proces jest zbyt skomplikowany. W rzeczywistości wypełnienie PIT online za 2018 rok, tak jak w poprzednich latach, nie wymaga znajomości zawiłych regulacji prawnych ani posiadania dodatkowych informacji.

 

Aby sprawnie rozliczyć się z fiskusem, na początku warto zgromadzić niezbędne dane. Będą to:

- imię i nazwisko podatnika,

- numer PESEL lub NIP,

- data urodzenia,

- kwota przychodu za 2018 rok (w przypadku kilku otrzymanych deklaracji należy podać kwotę widniejącą na jednej z nich),

- kwota przychodu za 2017 rok. Jeśli podatnik rozlicza się po raz pierwszy, należy wpisać „0”.

  

Rozliczanie PIT online za 2018 rok nie obliguje podatnika do posiadania podpisu kwalifikowanego. Podanie powyższych informacji wystarcza, aby zidentyfikować podatnika.

  

3 sposoby na wypełnienie PIT 2019 przez internet

Podatnik, rozliczając PIT online za 2018 rok, może zrobić to na trzy sposoby. Jeśli ma już doświadczenie w wypełnianiu zeznań podatkowych, może samodzielnie wypełnić PIT - system sprawdzi poprawność wpisanych danych. Drugim sposobem jest przepisanie danych bezpośrednio z zeznań PIT-11, otrzymanych od pracodawców lub zleceniodawców. Na ich podstawie program uzupełni deklarację podatnika. Ci, którzy nie są pewni, w jaki sposób uzupełnić dokument, mogą skorzystać z trzeciego sposobu. Jedyne, co muszą zrobić, to odpowiedzieć na proste pytania. Odpowiedzi posłużą programowi do uzupełnienia PIT-u.

 

Wspólne rozliczenie PIT 2018/2019 z małżonkiem

Dobra wiadomość dla osób, które do tej pory rozliczały się z przychodów wspólnie z małżonkiem. Wypełnienie PIT online za 2018 rok jest możliwe również z małżonkiem. W tym celu wystarczy podpis (czyli w tym przypadku kwota przychodu za 2017 rok) jednego z małżonków. Wspólne rozliczenie przez internet nie wymaga udzielania pełnomocnictwa. Na początku wypełniania deklaracji należy zaznaczyć pole wskazujące, że chcemy rozliczyć się wspólnie.

 

Jak rozliczyć PIT-37 za 2018?  To nic prostszego! Sprawdź nasz krótki film instruktażowy o wypełnianiu deklaracji PIT-37 w roku podatkowym 2019: 

  

Rozlicz PIT za 2018 Programem PIT lub Online już dziś

  

Autor artykułu: Jutyna Nowak

Loading Comments
Gorące tematy
Czy przez 500+ kobiety świadomie rezygnują z pracy?
Wyniki sondażu: sondaż 176 głosów
50%

Tak

88 głosów
15%

Nie

27 głosów
1%

Nie mam zdania

1 głosów
34%

To wina pracodawców, bo za mało im płacili

60 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Jak wykonać rozliczenie PIT 2019 online? Ostatni dzień na rozliczenie PIT!