Gorące tematy
Jak długo czekasz na zwrot podatku?
Wyniki sondażu: sondaż 68 głosów
56%

dłużej niż miesiąc

38 głosów
35%

kilka tygodni

24 głosów
9%

tydzień

6 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Jak rozliczyć dietę za krajową podróż służbową
http://sxc.hu/
Podatnik.info

Jak rozliczyć dietę za krajową podróż służbową

Aby pracodawca prawidłowo rozliczył dietę za podróż służbową, musi dokładnie przeliczyć godziny, które pracownik spędził wykonując obowiązki służbowe.

Pracownikowi przysługuje zwrot kosztów za wszelkie udokumentowane wydatki poniesione podczas podróży służbowej, które zostały wcześniej uznane przez pracodawcę. Są nimi miedzy innymi: przejazdy dalekobieżne, noclegi, przejazdy komunikacją lokalną, jak i wszelkie koszty, które pracownik poniósł, aby poprawnie wykonywać obowiązki wynikające z charakteru pracy.

 

Dieta przeznaczona jest na wydatki związane z kosztami utrzymania się pracownika, który podczas delegacji przebywa poza swoim miejscem zamieszkania. Czas delegacji obejmuje nie tylko okres wykonywania określonego zadania, ale i również czas, który pracownik poświęcił na dojazd i powrót do danej lokalizacji. Należność za podróż rozlicza się od momentu rozpoczęcia przez pracownika podróży, aż do powrotu po wykonaniu zadania – stawka za pełną dobę wynosi 23zł.

 

Rozliczenie kształtuje się następująco:

 

Podróż trwa nie dłużej niż dobę

do 8h

dieta nie przysługuje

powyżej 8h

½ diety

ponad 12h

pełna wysokość diety

Podróż trwa dłużej niż dobę

za kolejną rozpoczętą dobę do 8h

dieta nie przysługuje

za kolejną rozpoczętą dobę ponad 8h

pełna wysokość diety

 


Przy rozliczaniu diety należy pamiętać, że nie przysługuje ona za dni, podczas których pracownik wrócił do swojego miejsca zamieszkania lub za dni, podczas których pracownik ma zapewnione przez pracodawcę całodzienne bezpłatne wyżywienie.

 

Loading Comments