Jak dokumentować wydatki na internet w PIT za 2017 rok?
Pixabay.com
Podatnik.info

Jak dokumentować wydatki na internet w PIT za 2017 rok?

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Koszty związane z użytkowaniem sieci mogą odliczyć osoby rozliczające się według skali podatkowej (stawki 18 i 32 proc.) oraz ryczałtowcy. Do deklaracji PIT-28, PIT-36 lub PIT-37 muszą dołączyć druk PIT/O. Więcej o tej preferencji można przeczytać w artykule pt. „Jak odliczyć ulgę na internet w PIT w 2018 roku?”.

Internet stacjonarny a mobilny w rozliczeniu PIT w 2018 roku

W ramach ulgi można odliczyć wszelkie wydatki związane z użytkowaniem sieci. Oznacza to, że z preferencji może skorzystać osoba posiadająca internet podłączony do komputera stacjonarnego, laptopa, tabletu lub smartfona, a także korzystająca z usług kafejki internetowej.

Urząd skarbowy wymaga od podatnika, aby udokumentował on poniesione koszty, niekoniecznie w postaci faktury. Może to być np. wydruk z konta bankowego, z którego opłacamy rachunki za korzystanie z mediów takich jak internet. Dokument powinien posiadać następujące dane:

  • identyfikację tożsamości sprzedawcy i nabywcy,
  • kwotę zapłaty poniesionej za korzystanie z usługi,
  • rodzaj zakupionej przez podatnika usługi,
  • stwierdzenie faktycznie poniesionych wydatków, a nie tylko zamówienie usługi.


Odlicz ulgę na internet z Podatnik.info online?


Najszybciej i najwygodniej ulgę na internet można odliczyć online za pomocą systemu e-Deklaracje Ministerstwa Finansów. W pełni jest z nim skonfigurowany całkowicie bezpłatny program PIT Pro 2017/2018 od portalu podatkowego Podatnik.info. Wystarczy podać 5 następujących danych, na podstawie których urząd skarbowy zweryfikuje przez internet naszą tożsamość:

  • imię,
  • nazwisko
  • datę urodzenia,
  • nr PESEL lub NIP,
  • kwotę przychodu z PIT za 2016 rok.


Następnie intuicyjny kreator po zaznaczeniu odpowiednich pól, pomoże użytkownikowi przejść przez kolejne etapy rozliczenia rocznego. W zależności od podanego przez podatnika źródła dochodu, system wygeneruje deklarację PIT-28, PIT-36 lub PIT-37, do której dołączony zostanie PIT/O, w którym należy wykazać prawo do ulgi na internet. Po otrzymaniu za pośrednictwem portalu podatkowego Urzędowego Poświadczenia Odbioru (UPO), możemy być pewni, że nasz PIT dotarł do urzędu skarbowego.

 

Loading Comments
Gorące tematy
Najlepsza faktura to:
Wyniki sondażu: sondaż 145 głosów
35%

tradycyjna

51 głosów
49%

elektroniczna bez podpisu

71 głosów
16%

elektroniczna z podpisem

23 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Jak odliczyć ulgę na internet w PIT w 2018 roku?