Inwestycyjna alternatywa - tylko czy bezpieczna?
http://sxc.hu/
Skarbiec.biz

Inwestycyjna alternatywa - tylko czy bezpieczna?

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Trudno jest przy tym znaleźć nawet głosy krytyczne względem wysokooprocentowanych kontraktów rentierskich, które zdaniem internautów stały się najlepszą alternatywą inwestycyjną, deklasując nawet znajdującej się na liście ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego Amber Gold Sp. z o.o. Specjaliści alarmują, a anonimowi klienci chwalą – gdzie leży tajemnica sukcesu Mizar Profit?

Pozytywna opinia analogii

Na przeróżnych forach internetowych skupiających mniej lub bardziej doświadczonych inwestorów, coraz częściej od stycznia tego roku pojawiać zaczęły się wpisy dotyczące opłacalności kontraktów rentierskich oferowanych przez Mizar Profit. Zaskakujące jest to, że wiele z nich dotyczy także przewagi Mizar Profit w porównaniu z ofertą proponowaną przez przedsiębiorstwo Amber Gold, przed którym wymownie ostrzega Komisja Nadzoru Finansowego w liście ostrzeżeń publicznych – wykonywanie czynności bankowych bez zezwolenia, w szczególności przyjmowanie wkładów pieniężnych w celu obciążenia ich ryzykiem. Internauci zdają się jednak nie widzieć podobieństw lub po prostu lekceważą pewne oznaki wzmożonego ryzyka powiązanego z obiema ofertami argumentując: „Ja mam trochę inną sprawę. Bardziej może prowokacyjne pytanie. Czy słyszeliście, żeby kiedyś komuś nie wypłacili, albo np. robili jakieś problemy? Pierwszy raz usłyszałam o kontrakcie rentierskim jeszcze w grudniu ubiegłego roku, więc jak rozumiem mogą już działać nawet i ponad rok (akurat nigdzie nie mogę znaleźć informacji o początkach). To już minęło bardzo dużo czasu. Czy są jacyś poszkodowani? Do mnie najbardziej jednak przemawia nie to, że ktoś zachwala, ale to, że nie mogę znaleźć narzekań... Taki mam sposób na weryfikację, a tymczasem wejdę na spróbowanie i na pewno podzielę się informacjami jak tylko będzie jakiś problem.” Swoimi doświadczeniami ze współpracy z Mizar Profit podzielił się za to inny internauta: „Z pewnym niepokojem czekałem na wypłatę środków z tytułu 6 miesięcznej lokaty, ale żadnego scenariusza nie było. Celowo nie odnowiłem umowy, żeby sprawdzić terminowość i czy nie będą usilnie namawiać do tego, żeby zostawić im pieniądze. Nawet się w tym temacie nie zająknęli. A w sumie powinni, bo przecież odpływa im kasa na prowadzone inwestycje. Po wakacjach wracam - tym razem założę dwa kontrakty, na trzy miesiące i na dwanaście miesięcy. (…) Po pierwsze zarabiam o wiele więcej niż w funduszach, po drugie nie przejmuję się zawirowaniami na giełdzie, bo nie jestem od niej uzależniony tak jak TFI. Kiedyś Finroyal, dzisiaj Mizar Profit. Jest jeszcze kilka innych ofert, każdy coś znajdzie dla siebie. W każdym razie opinię o Mizar Profit (oferują Kontrakt Rentierski) mam do tej pory bardzo dobrą. Może za rok, ktoś mnie skusi czymś lepszym?”

Co proponują?

Na przynależnej stronie internetowej dowiemy się, że licencjonowanym przedstawicielem Mizar Profit na Polskę jest przedsiębiorstwo Alkor Trade Sp. z o.o. z Józefowa – właściciele Mizar Profit, tj. Mizar Consulting Group LLC oraz Profit Capital Finance Ltd. Posiadają swoje siedziby odpowiednio w Delaware – Stany Zjednoczone oraz Sheffield – Wielka Brytania. Dalej dowiadujemy się, że receptą na sukces tej międzynarodowej grupy finansowej, są kontrakty rentierskie stanowiące produkt oszczędnościowy, które z racji doświadczenia na rynkach finansowych i kapitałowych, pozwalają na wypracowanie gwarantowanego, wynoszącego 16,6% w skali roku zysku. Czynnikami przesądzającymi o bezpieczeństwie inwestycyjnym i minimalizacji ryzyka jest dywersyfikacja projektów (m.in. handel walutami, akcjami, indeksami i surowcami) oraz maksymalne rozproszenie kapitału osiągane przez obecność w Polsce, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. To jednak nie koniec produktów oferowanych przez Mizar. Do dyspozycji klientów są także szybkie, długo i krótkoterminowe pożyczki prywatne. Co ciekawe i dające wiele do myślenia, przedsiębiorstwo zaznacza, że jej podjęcie wiąże się z koniecznością spełnienia określonych wymogów, jednak do ich grona nie zalicza przedstawienia danych potwierdzających poziom osiąganego wynagrodzenia, zatrudnienia czy zabezpieczenia kredytu – potwierdzeniem wypłacalności mogą być opłacone w terminie rachunki za media…

Pewne jak w banku?

Najbardziej boli fakt, że Mizar Profit w sposób dość dyskusyjny podważa bezpieczeństwo środków lokowanych w bankach, samodzielnie nie gwarantując właściwie żadnego poziomu bezpieczeństwa ani uzyskania „gwarantowanego” zysku, ani inwestowanych środków. Na stronie zapomniano również wspomnieć o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, który jest bezsprzecznym gwarantem zwrotu równowartości 100.000 euro środków deponowanych w każdym z banków… Całość nieprzejrzystości i mimo wszystko niepewności inwestycyjnej sprawia, że do mnie, w przeciwieństwie do opisów umieszczonych na stronie Mizar Profit, bardziej przemawia jeden z niewielu bardziej krytycznych komentarzy: „Zalecałbym ostrożność. Tyle się opisali, a nie napisali, jaki mają kapitał zakładowy. W końcu jak mam powierzyć komuś swoje pieniądze, to pasowałoby wiedzieć, jak jest wypłacalny. Co mi z firm za oceanem czy kanałem, z którymi nie mam nawet umowy. Na tej ich stronie brak sensownej informacji o zabezpieczeniach. Chyba w tej sytuacji trudno liczyć na poważniejszych inwestorów”.


Portal Skarbiec.Biz  

Loading Comments
Gorące tematy
W jaki sposób rozliczysz się w 2019 r. z fiskusem?
Wyniki sondażu: sondaż 432 głosów
86%

przez internet przy użyciu programu do rozliczenia PIT-ów

371 głosów
9%

samodzielnie wypełnię papierowy formularz PIT

41 głosów
2%

skorzystam z usług księgowego lub doradcy podatkowego

9 głosów
3%

zrobię to w inny sposób

11 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Przewodnik Ekonomiczny#5 Skąd się bierze inflacja?