Gorące tematy
W jaki sposób rozliczysz się w 2018 r. z fiskusem?
sondaż 289 głosów
80%

przez internet przy użyciu programu do rozliczenia PIT-ów

232 głosów
13%

samodzielnie wypełnię papierowy formularz PIT

39 głosów
3%

skorzystam z usług księgowego lub doradcy podatkowego

9 głosów
3%

zrobię to w inny sposób

9 głosów

GŁOSUJ

Kalendarz podatnika
Zainteresuje cię także
Im szybciej złożysz PIT…tym więcej będziesz miał...
Redakcja
sxc.hu
Podatnik.info

Im szybciej złożysz PIT…tym więcej będziesz miał czasu na zapłacenie długu fiskusowi

Podziel się tym artykułem:   

Ministerstwo Finansów przypomina, że gdy w PIT za 2014 r. wystąpi różnica pomiędzy podatkiem należnym, a sumą odprowadzonych zaliczek (dopłata), to musimy...sięgnąć do kieszeni. Oznacza to, że podatnik musi wpłacić na konto urzędu skarbowego należność do 30 kwietnia 2015 r. A ryczałtowcy (PIT-28), mieli na to czas do 31 stycznia.

Na szczęście jest jedna pozytywna wiadomość, w tej całej nieprzyjemnej sytuacji. A może przynajmniej przesłanka, ale tylko dla podatników rozliczających się z fiskusem odpowiednio wcześniej...


Wypełnisz PIT wcześniej, to nie będziesz musiał brać chwilówki


Otóż jeżeli wypełnisz deklarację podatkową dziś, to zdasz sobie sprawę, że musisz dopłacić fiskusowi odpowiednią daninę. Pozwoli to uniknąć sytuacji, w której zwlekając do ostatnich dni kwietnia, nerwowo drapiesz się po głowie, jednocześnie zastanawiając się – „skąd ja wezmę tyle kasy, aby zapłacić bezlitosnej skarbówce?”. Albo nerwowo szukając w internecie firmy pożyczkowej, która na „lichwiarski procent pożyczy mi parę groszy”.


Dlatego jeżeli wypełnisz zeznanie roczne już dziś, to będziesz wiedział, czy spotka Cię…przyjemna niespodzianka – w postaci przysługującego zwrotu podatku, czy konieczność…dopłaty skarbówce. Jeżeli to drugie, to zyskasz czas na spokojne zgromadzenie odpowiedniej kwoty, bez nadmiernego nadszarpnięcia domowych finansów. Zwłaszcza, że 2/3 Polaków ma puste kieszenie – 60 proc. z nas nie posiada żadnych oszczędności. A co 10. od razu wydaje większość pensji na zakupyTak więc "szczerzonego, Pan Bóg strzeże" - warto rozliczyć się z fiskusem już teraz, za pomocą całkowicie darmowego programu PIT pro 2014/2015.

Zapłać długi skarbówce w terminie!


Ministerstwo Finansów przypomina, że za termin dokonania zapłaty podatku PIT, uważa się:

  • przy zapłacie gotówką — dzień wpłacenia kwoty podatku w kasie urzędu skarbowego lub na rachunek tego organu w banku, w placówce pocztowej w rozumieniu ustawy — Prawo pocztowe, w spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej, biurze usług płatniczych lub w instytucji płatniczej,
  • Przy przelewie internetowym — dzień obciążenia naszego rachunku bankowego lub naszego rachunku w spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej lub naszego rachunku płatniczego w instytucji płatniczej na podstawie polecenia przelewu.


Podatnik.info

Podziel się tym artykułem:   
comments powered by Disqus
Grupa SIS
NewConnect.infoNewConnect.info Podatnik.infoPodatnik.info Korporaty.plKorporaty.pl