Ile zarabiają urzędnicy z Komisji Europejskiej?
http://sxc.hu/
wynagrodzenia.pl

Ile zarabiają urzędnicy z Komisji Europejskiej?

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Obecnie w Komisji Europejskiej pracuje ponad 33 tys. osób. Jak zostać eurourzędnikiem, jakie wymagania trzeba spełnić, by wejść na najwyższy szczebel zarobków i ile w sumie można zarobić jako urzędnik Komisji Europejskiej?
Urzędników do Komisji Europejskiej, jak również innych instytucji unijnych, wybiera się w otwartych konkursach organizowanych przez Europejski Urząd Doboru Kadr (EPSO). Konkursy sprawdzają wiedzę merytoryczną kandydatów i ich umiejętności zawodowe. Odrębnie organizowane są również konkursy mające na celu obsadzenie stanowisk kadry kierowniczej średniego i wyższego szczebla.

Grupę najniższą rangą stanowią pracownicy biurowi i sekretarki. Ich wynagrodzenie mieści się w przedziale od 2 654 do 5 568 EUR. Jeśli chcą awansować na wyższe szczeble, muszą przejść tzw. procedurę certyfikacji – skomplikowane szkolenie zakończone egzaminami. Wtedy pracownik biurowy staje się asystentem i zarabia co najmniej 5 568 EUR, by po 12 latach dojść do kwoty 11 681 EUR miesięcznie. W ostatniej grupie zaszeregowania (grupa administratorów) istnieją tylko 3 stopnie awansu. Największe wynagrodzenie wynosi aż 18 371 EUR miesięcznie. Corocznie podstawa wynagrodzenia jest waloryzowana z uwzględnieniem siły nabywczej oraz inflacji w krajach UE.

Pensja urzędnika KE to oprócz wynagrodzenia podstawowego także przywileje w postaci dodatkowych świadczeń, do jakich uprawnieni są poszczególni urzędnicy. Są to:

  • dodatek rodzinny, w tym:

       - na gospodarstwo domowe,
       - na dziecko pozostające na utrzymaniu,
       - dodatek edukacyjny,

  • dodatek zagraniczny,
  • za przebyte kilometry, itd.Źródło: Opracowania własne Sedlak & Sedlak na podstawie HR Key Figures Card – Staff Members, European Commission 2014


Sylwia Radzięta

Wynagrodzenia.pl
Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń

Loading Comments
Gorące tematy
Czy przez 500+ kobiety świadomie rezygnują z pracy?
Wyniki sondażu: sondaż 176 głosów
50%

Tak

88 głosów
15%

Nie

27 głosów
1%

Nie mam zdania

1 głosów
34%

To wina pracodawców, bo za mało im płacili

60 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Rządowi urzędnicy zarabiają coraz więcej, a końca kryzysu nie widać!