Gorące tematy
Najlepsza faktura to:
Wyniki sondażu: sondaż 145 głosów
35%

tradycyjna

51 głosów
49%

elektroniczna bez podpisu

71 głosów
16%

elektroniczna z podpisem

23 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Dołącz do grona 4 milionów zadowolonych Polaków!
http://sxc.hu/
Podatnik.info

Dołącz do grona 4 milionów zadowolonych Polaków!

Rekord złożonych e-PIT-ów jest już przesądzony

Okres rozliczeniowy wchodzi w decydującą fazę, ponieważ podatnicy do końca kwietnia muszą złożyć w urzędzie skarbowym roczny PIT, a znaczna część z nich jeszcze tego nie uczyniła. Jednak jak wynika z danych opublikowanych przez „Rzeczpospolitą”, w tym roku co trzeci z nas rozliczy się z fiskusem przez internet. Tym samym po raz kolejny zostanie ustanowiony rekord złożonych e-deklaracji, których liczba prawdopodobnie przekroczy imponującą granicę 4 milionów. Tylko do poniedziałku Polacy przesłali do administracji podatkowej niemal 2,2 mln zeznań PIT-37, - o 500 tys. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Dlatego nie warto zwlekać do ostatnich dni kwietnia i już dziś w prosty sposób wypełnić e-deklarację za pomocą całkowicie darmowego programu PIT pro 2013.

Dodatkowo możesz wziąć udział w konkursie i wygrać atrakcyjny aparat fotograficzny Canon 700D!

Szybki PIT = szybki zwrot nadpłaty podatku

Dzięki rozliczeniu drogą elektroniczną możemy znacznie skrócić czas oczekiwania na zwrot nadpłaty podatku, niż ma to miejsce w przypadku osób zwlekających ze złożeniem PIT-u do końca okresu rozliczeniowego.

Intuicyjny i przyjazny system ułatwi nam wprowadzenie wszystkich danych z druku PIT-11, a także pozwoli do minimum zminimalizować ryzyko popełnienia błędów rachunkowych w zeznaniu. Do wypełnienia e-PIT będą potrzebne następujące informacje:


To na ich podstawie jest potwierdzana tożsamość podatnika rozliczającego się drogą elektroniczną. Tak więc 5 powyższych danych można porównać do ręcznego złożenia własnoręcznego podpisu na papierowej deklaracji.

Po poprawnym wpisaniu wszystkich danych, należy wysłać swój PIT do urzędu skarbowego online. Następnie wystarczy pobrać Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO), które stanowi jedyne potwierdzenie złożenia zeznania. Jest traktowane na równi z nadaniem listu poleconego w placówce Poczty Polskiej lub potwierdzeniem złożenia deklaracji podatkowej bezpośrednio w urzędzie skarbowym właściwym dla miejsca zamieszkania podatnika.

Zachowaj PIT i UPO przez 5 lat jako dowód rozliczenia się z fiskusem

Swój PIT oraz UPO podatnik powinien wydrukować , a następnie obowiązkowo przechowywać przez 5 lat, aż do momentu przedawnienia zobowiązania podatkowego.

Oprócz tego może znacznie ograniczyć ryzyko ich zagubienia. W tym celu wystarczy przechowywać deklaracje wraz z UPO na swoim koncie w portalu Podatnik.info, w specjalnie przygotowanej chmurze, znajdującej się w Moje Centrum Podatnika. Takie rozwiązanie gwarantuje dostęp do swoich PIT-ów oraz UPO 24 godziny na dobę, za pomocą dowolnego urządzenia połączonego z internetem, w dowolnym miejscu na świecie.


Podatnik.info 

Loading Comments
Zainteresuje cię także