Gorące tematy
W jaki sposób rozliczasz się z fiskusem?
Wyniki sondażu: sondaż 276 głosów
72%

używam programu do PITów

198 głosów
22%

samodzielnie

62 głosów
2%

z pomocą rodziny lub znajomych

6 głosów
4%

zlecam to księgowemu lub doradcy podatkowemu

10 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Dlaczego wysłanie PIT przez internet 2019 jest...
FreeImages
Podatnik.Info

Dlaczego wysłanie PIT przez internet 2019 jest najbezpieczniejszą metodą rozliczenia?

Wysłanie PIT przez internet spotyka się z niechęcią głównie wśród podatników nieco starszych, którzy najczęściej nie są dobrze zaznajomieni z obsługą komputera i internetu. Starszych członków naszych rodzin warto jednak poinformować na temat wielu zalet zdalnego rozliczenia PIT. 

  

Wysłanie PIT 2019 przez internet a sprawdzenie poprawności deklaracji

 
Jedną z największych zalet złożenia zeznania podatkowego przy pomocy programu PIT jest sprawdzenie treści naszego formularza – zarówno pod kątem poprawności wyliczeń należnych kwot (zaokrąglenie końcówek, zsumowanie poszczególnych kolumn), jak i kompletności składanych dokumentów (dodanie odpowiednich załączników, wypełnienie wszystkich niezbędnych pól). Aplikacja PIT Pro odciąża podatnika nie tylko w żmudnej matematyce i dbaniu o liczbę poszczególnych formularzy.

 
Program PIT pomaga również w poprawnym zaadresowaniu deklaracji PIT do właściwego urzędu skarbowego przy pomocy jedynie kilku kliknięć. Podatnik nie musi już sprawdzać adresu najbliższego fiskusa – wystarczy, iż wie on do którego urzędu skarbowego powinna ona trafić, a program samoczynnie uzupełni odpowiednie pola, przekazując dokumenty do odpowiedniego odbiorcy.

  
Wysłanie PIT przez internet ułatwia przyszłoroczne rozliczenie podatkowe

  
Jednym z największych atutów programu PIT jest możliwość przechowywania wcześniejszych deklaracji podatkowych w pamięci oprogramowania. Gromadzenie przesłanych uprzednio deklaracji może okazać się użyteczne w niejednym przypadku.

 
Podatnik, który przesłał deklarację za 2017 rok w programie PIT, ma ułatwiony dostęp do tzw. danych autoryzacyjnych, służących do uzupełnienia zeznania podatkowego za rok 2018, które należy złożyć do 30 kwietnia 2019 r. Funkcja ta umożliwia złożenie deklaracji PIT w dowolnym miejscu, w którym użytkownik ma dostęp do internetu, oraz sprawia że wypełnienie formularza nie wymaga już intensywnego przeszukiwania domowego archiwum.

 
Przechowywanie przesłanych formularzy podatkowych na koncie użytkownika może okazać się niezwykle użyteczne na wypadek kontroli bądź wszczęcia postępowania skarbowego. Tradycyjna, przesłana pocztą deklaracja wiąże się jedynie z otrzymaniem potwierdzenia nadania – po zdaniu listu w urzędzie pocztowym, podatnik nie ma już wpływu na dalsze losy przesyłki. W przypadku przesłania PIT za pośrednictwem programu, użytkownik po chwili otrzymuje Urzędowe Poświadczenie Odbioru. UPO informuje, iż przesłany formularz dotarł do celu poprzez wyświetlenie statusu 200.
To tylko część atutów, dzięki którym wysłanie PIT przez internet wiąże się ze znacznie większymi korzyściami niż przesłanie papierowej wersji druku. Wypełnij swoją deklarację w programie PIT i dołącz do milionów zadowolonych Polaków!

 

 Autor artykułu: Specjalista ds. Finansów Justyna Nowak

Loading Comments