Gorące tematy
W jaki sposób rozliczysz się w 2018 r. z fiskusem?
sondaż 392 głosów
84%

przez internet przy użyciu programu do rozliczenia PIT-ów

331 głosów
10%

samodzielnie wypełnię papierowy formularz PIT

41 głosów
2%

skorzystam z usług księgowego lub doradcy podatkowego

9 głosów
3%

zrobię to w inny sposób

11 głosów

GŁOSUJ

Kalendarz podatnika
Zainteresuje cię także
Czy pracodawcy zaspokajają potrzeby zdrowotne swoich...
KS
http://sxc.hu/
rynekpracy.pl

Czy pracodawcy zaspokajają potrzeby zdrowotne swoich pracowników?

Podziel się tym artykułem:   

Pracodawca chcący poprawić warunki pracy może wybierać z całej gamy świadczeń związanych ze zdrowiem na rzecz podwładnych: prywatna opieka medyczna, elastyczne godziny pracy, karnety na siłownie czy szczepienia.

Które z tych form wsparcia najbardziej cenią pracownicy?

We wrześniu 2013 roku opublikowano raport z badania „Wskaźniki zdrowia w miejscu pracy” przeprowadzonego przez firmę ubezpieczeniową Aviva w irlandzkich przedsiębiorstwach. Wyniki badania pokazują, iż pracownicy i pracodawcy mają zgoła odmienne poglądy odnośnie pracy. Podczas gdy 64% pracodawców miało pozytywne zdanie na temat warunków panujących w ich miejscu pracy, odmiennego zdania było aż 53% pracowników. Również w kwestii przyszłości firmy pracownicy i pracodawcy się nie zgadzali – 37% pracodawców uważało, że sytuacja ich organizacji na rynku z pewnością polepszy się w najbliższym czasie, podobnego zdania było jedynie 15% pracowników.

- Pracownicy skarżący się na złe warunki pracy często podupadają na zdrowiu co może przynieść realne straty firmie. W przedsiębiorstwach, w których nie przywiązuje się odpowiedniej wagi do zdrowia pracowników może wystąpić duża fluktuacja i absencja. Pracodawcy chcący uchronić firmę przed negatywnymi konsekwencjami pogarszającego się stanu zdrowia podwładnych nie mogą lekceważyć oznak przepracowania pracowników i starać się zapewnić możliwie najlepsze warunki pracy – komentuje Diana Turek specjalista ds. rynku pracy Sedlak & Sedlak.

Jak wynika z przytoczonych badań, niemal 3/4 pracowników uważa, że ich miejsce pracy staje się coraz bardziej stresujące. Pracownicy skarżyli się na problemy zdrowotne mające swe źródło w pracy, takie jak: stres, niepokój, zmęczenie, ból pleców i szyi, przeziębienia. Badanych pracowników zapytano o najbardziej pożądane formy wsparcia związane ze zdrowiem w miejscu pracy. Okazuje się, że aż 63% ankietowanych chciałoby, aby w firmie zachęcano do dbania o równowagę między pracą a życiem prywatnym. 57% respondentów uważa, że pracodawca powinien oferować prywatne ubezpieczenie medyczne, zaś 54% twierdzi, że istotne dla zdrowia są elastyczne godziny pracy.

Podziel się tym artykułem:   
Grupa SIS
NewConnect.infoNewConnect.info Podatnik.infoPodatnik.info Korporaty.plKorporaty.pl