Aplikacja PIT 2019 a portal internetowy - o czym...
pitapp.pl
Podatnik.Info

Aplikacja PIT 2019 a portal internetowy - o czym powinieneś wiedzieć?

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

 

Do najbardziej popularnych sposobów wysłania zeznania należą zabezpieczone portale internetowe oraz programy do instalacji w systemie operacyjnym. Jakie są najważniejsze różnice pomiędzy powyższymi metodami rozliczenia z fiskusem?

 

Aplikacja PIT w wersji instalacyjnej

Aplikacja PIT Pro, przeznaczona do instalacji w systemie operacyjnym Windows, jest najlepszym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie zwiększone bezpieczeństwo nad uzupełnionymi deklaracjami. Program PIT można wówczas zainstalować na zabezpieczonym hasłem profilu, co znacznie utrudni dostęp do informacji przez osoby niepowołane. Do zalet tej metody należy również łatwość dostępu do samego programu oraz lepsze działanie przy słabym sygnale internetowym. Aplikacja PIT może połączyć się z internetem jedynie w momencie przesłania danych, a sam proces wypełniania deklaracji może odbywać się bez internetu.

 

Aplikacja PIT wiąże się jednak z pewnym dyskomfortem, o którym należy pamiętać, jeśli chcemy przesłać zeznanie podatkowe bezbłędnie. Przygotowując się do rozliczenia obowiązującej nas deklaracji, należy zawsze sprawdzić czy program nie wymaga od użytkownika aktualizacji bazy obowiązujących formularzy. Kwestia ta nie dotyczy składania deklaracji przez przeglądarkę, gdyż wypełniane w niej arkusze zawsze są aktualne.

 

Aplikacja PIT w przeglądarce internetowej

Aplikacja PIT online, dostępna poprzez uruchomienie odpowiedniej strony internetowej, uruchomi się na wszystkich najpopularniejszych przeglądarkach. Rozwiązanie to jest szczególnie korzystne dla osób ceniących swobodny wybór miejsca uzupełnienia dokumentacji i mobilność. W przypadku założenia profilu w usłudze PIT PRO 2018/2019, podatnik będzie miał dostęp do swojej deklaracji podatkowej z dowolnego komputera z dostępem do sieci. Rozliczenie się z fiskusem poprzez portal internetowy nie wiąże się również z koniecznością zainstalowania żadnych plików zewnętrznych oraz koniecznością aktualizacji druków PIT.

 

Oba rodzaje rozliczenia PIT oferują te same możliwości i owocują takim samym rezultatem złożenia deklaracji. Warto również rozważyć skorzystanie z mobilnej aplikacji PIT APP (umożliwiającej PIT przez telefon), dostępnej na system Android. Program ten samoczynnie wyliczy wysokość podatku deklaracji PIT-37, bazując jedynie na zdjęciu PIT-11 od pracodawcy.

 

Aplikacja PIT PRO 2018/2019 występuje w trzech wariantach, a każdy podatnik może skorzystać z najbardziej odpowiadającego mu rozwiązania całkowicie za darmo. Nie zwlekaj z rozliczeniem deklaracji do ostatniej chwili - profesjonalna aplikacja PIT online pomogła już ponad 13 milionów razy. Przekonaj się, dlaczego jest jednym z najpopularniejszych rozwiązań wśród podatników!

 

Jak rozliczyć PIT-37 za 2018?  To nic prostszego! Sprawdź nasz krótki film instruktażowy o wypełnianiu deklaracji PIT-37 w roku podatkowym 2019: 

  

Rozlicz PIT za 2018 Programem PIT lub Online już dziś

  

Autor artykułu: Beata Michoń

Loading Comments
Gorące tematy

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Jak rozliczyć PIT przez telefon? Rozlicz się z PIT APP już dziś!