5 powodów, dla których powinieneś rozliczyć podatek...
FreeImages
Podatnik.Info

5 powodów, dla których powinieneś rozliczyć podatek przez Program PIT 2019

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Pomoże w tym program PIT 2019. Sprawdzamy, jakie korzyści czekają na podatników, którzy wybiorą tę możliwość.

 

Program PIT 2019 to ekspresowe rozliczenie

Podatnicy, którzy już w poprzednich latach zdecydowali się rozliczyć za pomocą programu PIT, chwalą sobie sprawność jego działania. Przede wszystkim skróceniu ulega samo wypełnienie deklaracji. Nie musimy już drukować dokumentu i wypełniać go ręcznie - wystarczy, że wprowadzimy odpowiednie dane do pól w formularzu internetowym. Bez problemu skorygujemy też ewentualne błędy, zwyczajnie wykasowując niepoprawnie wpisane dane. Dzięki temu uzupełnienie PIT-u zazwyczaj nie trwa dłużej niż 4 minuty.

 

Pomoc w wypełnieniu deklaracji za 2018

Rozliczasz się z Urzędem Skarbowym po raz pierwszy lub w tym roku składasz inny rodzaj zeznania niż do tej pory? Nie ma powodów do obaw - program PIT 2019 pokieruje Cię przez uzupełnianie deklaracji podatkowej. System wskazuje, które pola powinny być uzupełnione, a które należy zostawić puste. Gdy o czymś zapomnieliśmy, wskazuje, co należy poprawić. Co więcej, program samodzielnie dokonuje obliczeń, przez co nie musimy się martwić, że przez drobny błąd rachunkowy będziemy zmuszeni do składania korekty PIT.

 

Brak opłat i oszczędność

Skorzystanie z programu PIT 2019 jest całkowicie bezpłatne. Nie musimy rejestrować się, ani wprowadzać żadnej opłaty, by wypełnić i wysłać PIT. Co więcej, ponosimy mniej kosztów w stosunku do standardowego rozliczenia. Omijają nas opłaty pocztowe, które musielibyśmy ponieść, by wysłać dokument lub opłata za paliwo czy bilet autobusowy w przypadku chęci dostarczenia deklaracji samodzielnie.

 

Szybszy zwrot podatku za 2018

Zeznanie podatkowe, które wypełnisz poprzez program PIT 2019 trafia bezpośrednio do Twojego urzędu. Jest już w formie elektronicznej, przez co urzędnik nie musi wprowadzać Twoich danych do systemu, co opóźniłoby rozpatrzenie deklaracji. Dodatkowo od 2019 roku skraca się czas oczekiwania na zwrot podatku w przypadku PIT-ów wypełnionych przez internet. Zwrot dostaniesz maksymalnie po 45 dniach od momentu złożenia dokumentu. Składając dokument w formie papierowej, podatnicy mogą czekać na zwrot nawet do 3 miesięcy.

 

Bezpieczeństwo danych

Nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo informacji, które wprowadzasz do zeznania. Program PIT 2019 dba o ich poufność, co gwarantuje certyfikat SSL. System jest aktualizowany co roku: uwzględniane są zmiany w prawie podatkowym, a formularze zeznań są zmieniane na aktualnie obowiązujące.

 

Jak rozliczyć PIT-37 za 2018?  To nic prostszego! Sprawdź nasz krótki film instruktażowy o wypełnianiu deklaracji PIT-37 w roku podatkowym 2019: 

   

Rozlicz PIT za 2018 Programem PIT lub Online już dziś

   

Autor artykułu: Beata Michoń

Loading Comments
Gorące tematy
Czy przywrócenie odliczenia 50% kosztów uzyskania przychodu?
Wyniki sondażu: sondaż 58 głosów
14%

Jest sprawiedliwe, bo twórcy uzyskują niskie zarobki?

8 głosów
62%

Jest niesprawiedliwe w stosunku do pozostałych podatników?

36 głosów
24%

Powinno zostać rozszerzone o kolejne grupy zawodowe?

14 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Program PIT 2018/2019 - jak z niego korzystać i prawidłowo rozliczyć podatek?