Zapomniałeś złożyć PIT? Masz jeszcze kilka godzin, by...
Jan Kowalski
http://sxc.hu/
podatnik.info

Zapomniałeś złożyć PIT? Masz jeszcze kilka godzin, by to zrobić!

Darmowy program do rozliczania PIT 2023/2024

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Spis treści:

Ile czasu zostało do rozliczenia PIT 2020?

Jeżeli w danym roku podatkowym uzyskałeś jakikolwiek dochód, musisz pamiętać o swoich obowiązkach wobec urzędu skarbowego. Jednym z podstawowych jest dostarczenie deklaracji PIT w wyznaczonym terminie. Ile czasu zostało do rozliczenia PIT 2020? To ostatni dzwonek dla spóźnialskich na dopełnienie wszelkich formalności! Pozostało tylko kilka godzin. Termin złożenia deklaracji PIT upływa 30 kwietnia, czyli dziś. Jeżeli zależy Ci na skorzystaniu z ulg i odliczeń, nie warto czekać do ostatniej chwili lub automatycznej akceptacji dokumentu.

Opóźnienia wiążą się przede wszystkim z dodatkowymi kosztami, które wynikają nie z samego faktu niedostarczenia dokumentu, ale nieświadomości obowiązku uregulowania niedopłaty. Jeżeli nie zdążysz na czas, musisz liczyć się z konsekwencjami. Co grozi za niedostarczenie deklaracji PIT 2020 na czas? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz poniżej!

Co, jeśli nie złożę deklaracji w terminie?

Jeżeli nie dotrzymasz terminu złożenia deklaracji PIT, musisz liczyć się z konsekwencjami takiej sytuacji. Część z nich wynika przede wszystkim z niewiedzy na temat obowiązku uregulowania niedopłaty.

Informacje o niedopłacie wyśle do Ciebie urząd skarbowy w terminie do 30 maja 2021 roku. Od momentu odebrania dokumentu otrzymujesz 7 dni na uregulowanie zobowiązań wobec urzędu skarbowego. Za każdy dzień opóźnienia będziesz musiał uregulować odsetki za zwłokę. Warto również zwrócić uwagę, że brak deklaracji podatkowej może nieść ze sobą konsekwencje w postaci: kary grzywny do 720 stawek dziennie, pozbawienia wolności lub obu tych kar łącznie.

Wszystko zależy od tego, na jakie uszczuplenie został narażony budżet państwa. Jeżeli kwota przekracza pięciokrotność obowiązującego wynagrodzenia minimalnego, wówczas będzie traktowane jako przestępstwo skarbowe.

Rozlicz się szybko przez internet, by uniknąć kary!

Oprócz tak poważnych konsekwencji pojawiają się problemy z obniżeniem wartości zobowiązania wobec urzędu skarbowego poprzez zastosowanie ulg i odliczeń. Automatycznie wygenerowana deklaracja nie zawiera informacji na temat ewentualnych preferencji. Jeżeli zależy Ci na uwzględnieniu ulg oraz odliczeń, wypełnij formularz samodzielnie. W tym celu warto skorzystać z programu do rozliczania PIT online lub na komputery.

Doskonałym rozwiązaniem może być darmowy i bezpieczny program Podatnik.info. Dzięki niemu możesz złożyć deklarację nawet w ciągu 5 minut. Wystarczy wybrać jedną z trzech dostępnych opcji: przepisanie informacji z deklaracji PIT 11, wypełnienie kwestionariusza lub samodzielne uzupełnienie deklaracji i weryfikacja wpisanych informacji za pomocą systemu Podatnik.info. Sprawdź to!

Loading Comments
Gorące tematy

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Gdzie mogę sprawdzić status rozliczenia deklaracji PIT za 2020?