Uber – Gdańsk
Redakcja
Flickr.com/CC-BY/http://skroc.pl/8f09c
Uber

Uber – Gdańsk

Darmowy program do rozliczania PIT 2023/2024

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Bo właśnie w największych miastach działa Uber. Gdańsk jest jedną z miejscowości, w której można korzystać z aplikacji, ale także – zostać kierowcą.

Dlaczego warto wybrać Uber Gdańsk?
 

Uber to dużo więcej możliwości niż zwykła taksówka. To także zdecydowanie większa wygoda. Po pierwsze aplikacja ułatwia sam proces zamawiania kursu. Nie trzeba szukać numeru, wystarczy po prostu mieć zainstalowaną w telefonie aplikację oraz zalogować się w systemie, aby móc zgłaszać potrzebę transportu. Kierowca od razu wie skąd i dokąd ma jechać. Jedyne co trzeba zrobić, to wsiąść do samochodu i to bez konieczności posiadania przy sobie odliczonej gotówki czy nawet karty – tu także wystarczy telefon! Za kurs płaci się bowiem już po jego zakończeniu, za pośrednictwem aplikacji Uber. Gdańsk staje więc otworem nie tylko dla turystów, którzy chcą zwiedzić miasto, ale także dla mieszkańców wykonujących codzienne obowiązki czy planujących spotkania.

Uber Gdańsk dla kierowców 

Uber nie tylko pomaga pasażerom w łatwym i sprawnym przemieszczaniu się po mieście. Aplikacja działa w taki sposób, aby pomagać także kierowcom w wykonywaniu ich pracy. To za jej pośrednictwem kierowcy otrzymują zlecenia z najbliższej okolicy. Dla bezpieczeństwa, kierowca ma wgląd do danych pasażera, a także informację o tym skąd i dokąd chce on jechać, co z kolei usprawnia cały kurs. Kolejne zlecenia wybierane są w taki sposób, aby znajdowały się jak najbliżej kierowcy. Jednak nie trzeba ich przyjmować – pracę można zakończyć w dowolnym momencie, wystarczy się wylogować.

To nie wszystkie plusy korzystania z aplikacji Uber. Gdańsk jest duży miastem, dlatego kierowcy często korzystają z nawigacji. Nie trzeba jednak szukać specjalnych map, bowiem Uber daje swoim kierowcom dostęp do najlepszej nawigacji, dzięki której bez problemu docierają oni nawet do tych zakątków miasta, których wcześniej nie znali.

Jasna jest także sprawa zarobków – ich wysokość zależy od ilości odbytych kursów. Zatem każdy sam może zdecydować jak długo chce pracować. Płatności za kursy dokonywane są przelewem bankowym na konto kierowcy w systemie tygodniowym. Dodatkowo w wybranym momencie kierowca może sprawdzić na swoim profilu, ile zarobił.

Wymagania dla kierowców 

Zostać kierowcą Uber może zostać praktycznie każdy, nie ma znaczenia, jaki zawód wcześniej się wykonywało czy nawet – nadal wykonuje. Jest jednak kilka wymagań, które musi spełnić kandydat na kierowcę Uber. Pierwszym z nich jest wiek – należy mieć ukończone 21 lat. Pod drugie niezbędne jest oczywiście czynne prawo jazdy, ważne minimum od roku. Weryfikowane jest także konto kierowcy, przede wszystkim, czy nie posiada on punktów karnych – dlatego też jednym z dokumentów, który należy dostarczyć, jest zaświadczenie o ich braku. Ze względu na bezpieczeństwo pasażerów podczas rekrutacji zwracana jest także uwaga na to to, czy kandydat nie był karany. Dlatego też zaświadczenie o niekaralności jest kolejnym dokumentem potrzebnym w procesie rekrutacji. Kierowca powinien mieć także oczywiście bezpieczny i komfortowy samochód oraz odpowiedni model telefonu, aby móc zainstalować aplikację Uber.
Loading Comments
Gorące tematy

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Uber – Ryzyko