Gorące tematy
Czy 500 zł na dziecko to dobry pomysł?
sondaż 311 głosów
18%

Tak, gdyż przyczyni się do większej ilości urodzeń dzieci

57 głosów
20%

Nie, gdyż pieniądze trafią do niewłaściwych rodzin

63 głosów
61%

Nie jest to wystarczająca zachęta dla rodziców do posiadania dzieci

191 głosów

GŁOSUJ

Kalendarz podatnika
Studenci Prawa w Polsce poważnie myślą o prawie...
KS
http://sxc.hu/
Krajowa Izba Doradców Podatkowych

Studenci Prawa w Polsce poważnie myślą o prawie podatkowym

Podziel się tym artykułem:   

Prawo podatkowe jest najbardziej rozwijającą się i dochodową dziedziną prawa - tak wynika z najnowszego raportu Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Poland.

Wyniki badań opublikowano podczas konferencji, 15 czerwca br. w siedzibie Trybunału Konstytucyjnego. Podczas wydarzenia Krajowa Izba Doradców Podatkowych została wyróżniona przez stowarzyszenie ELSA Poland.

Badanie „Studenci Prawa w Polsce” zostało przeprowadzone przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland w szesnastu ośrodkach akademickich i pokazuje, że blisko połowa studentów chce zdawać na aplikację adwokacką oraz radcowską. Inne zawody cieszące się zainteresowaniem to notariusz, sędzia, prokurator, pracownik naukowy i doradca podatkowy. Natomiast prawo podatkowe zostało wskazane przez 23 proc. ankietowanych, jako dziedzina prawa, która będzie najbardziej rozwijającą się i dochodową w ciągu najbliższych pięciu lat.

Zdaniem Macieja Zbigniewa Szymika, Przewodniczącego Komisji Rozwoju i Promocji Zawodu KRDP: „Jako samorząd zawodowy, a także praktycy doradztwa podatkowego od dawna zwracamy uwagę nie tylko na istotną rolę prawa podatkowego dla każdego obywatela, ale również dokładamy wszelkich starań aby kształcić kolejnych specjalistów. Najnowsze badania ELSA Poland wskazują rosnące zainteresowanie studentów prawa tematem podatków, co w przyszłości może przyczynić się do zasilenia przez tych młodych i zdolnych ludzi szeregów naszej korporacji zawodowej, czego sobie życzymy”.

Podczas konferencji, Krajowa Izba Doradców Podatkowych (KIDP), została wyróżniona przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland. Doceniono zaangażowanie KIDP w przedsięwzięcia realizowane przez studentów i wsparcie realizacji celów statutowych ELSA Poland.

Krajowa Izba Doradców Podatkowych zachęca absolwentów wszystkich uczelni wyższych, w szczególności jednak kierunków prawniczych i ekonomicznych, aby dołączyli do grona doradców podatkowych. Profesja ta, należy do grupy szesnastu zawodów zaufania publicznego, a jej niekwestionowana atrakcyjność wynika z interdyscyplinarnego charakteru, możliwości łączenia prawa, finansów i ekonomii, a także ze względu na stały potencjał rozwoju.

Podziel się tym artykułem:   
comments powered by Disqus
Grupa SIS
NewConnect.infoNewConnect.info Podatnik.infoPodatnik.info Korporaty.plKorporaty.pl