Rozlicz PIT za 2019 w prosty i szybki sposób!
Jan Kowalski
http://sxc.hu/
podatnik.info

Rozlicz PIT za 2019 w prosty i szybki sposób!

Darmowy program do rozliczania PIT 2023/2024

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Przejdź do akapitów:

Jak rozliczyć PIT przez Internet? Wybierz program podatnik.info


Rozliczenie deklaracji podatkowej jeszcze nigdy nie było prostsze! O ile dawniej większość osób zlecała to zadanie specjalistom, to dzięki dostępnym w sieci programom już teraz zupełnie bezpłatnie i bardzo prosto, można wykonać to samodzielnie.


W pierwszym kroku musisz wprowadzić konkretne dane, aby potwierdzić, że Ty to Ty. 


Co będzie Ci do tego potrzebne?

  • kwotę przychodu, jaka widniała w deklaracji podatkowej za 2019 rok,

  • Twoje imię i nazwisko

  • Twoja data urodzenia

  • Twój NIP lub PESEL

Przede wszystkim ta pierwsza informacja jest czymś, co powinien znać tylko podatnik, więc w połączeniu z innymi, stanowi znakomity sposób, aby potwierdzić tożsamość.


Zabezpieczenia ta zapewniają skuteczną ochronę danych osobowych podatnika. Dzięki temu czasy, kiedy trzeba było udawać się osobiście do Urzędu Skarbowego, żeby złożyć rozliczenie PIT są już dawno za nami. Współcześnie wystarczy komputer, dostęp do internetu oraz portal podatkowy Podatnik.info, który udostępnia podatnikom całkowicie darmowy program PIT Pro 2019/2020. W chwili obecnej, kiedy władze nawołują do pozostania w domach jest to niezwykle bezpieczne rozwiązanie dla każdego z nas.


Novum w tym roku jest to, że jeżeli nie podejmiesz żadnej akcji do 30 kwietnia, urząd skarbowy uzna, że Twoje zeznanie zostało poprawnie złożone w formie przygotowanej przez KAS. Jednak ze względu na ograniczenia związane z ochroną przed epidemią koronawirusa, do 31 maja masz czas na wprowadzenie poprawek do systemu, bez żadnych konsekwencji prawnych. 


Ile wynoszą progi podatkowe za 2019 rok?


W 2019 roku progi podatkowe nie zmieniają się. Obecnie wynoszą: 18% i 32%. Warto pamiętać, że pierwszy próg (18%) obowiązuje do kwoty 85 528 zł, z kolei drugi próg (32%) zapłacimy, jeśli nasze dochody przekroczyły w 2019 roku sumę 85 528 zł. 


Jaki z tego wniosek? Podwyższony próg podatkowy dotyczy jedynie osób, które osiągają dochody miesięczne na poziomie mniej więcej dwóch średnich krajowych netto i wyższe.


Na co zwrócić uwagę wybierając program do rozliczenia PIT?

Aby mieć pewność, że przeprowadzisz proces skutecznie i bezpieczne postaw na system, który posiada rekomendację Ministerstwa Finansów lub Polskiego Instytutu Księgowości, a jednocześnie jest w pełni kompatybilny z systemem e-Deklaracje Ministerstwa Finansów. Co to dla Ciebie oznacza? Przede wszystkim to, że program do PIT 2019/2020 został sprawdzony przez ekspertów i zawiera wyłącznie najbardziej aktualną bazę formularzy PIT. Jak się zapewne domyślasz, programem, któremu możesz w pełni zaufać jest podatnik.info. Sprawdź sam!


Loading Comments
Gorące tematy

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Dlaczego warto rozliczać się przez Internet? Poznaj zalety tego rozwiązania!