Gorące tematy
Jak długo czekasz na zwrot podatku?
Wyniki sondażu: sondaż 68 głosów
56%

dłużej niż miesiąc

38 głosów
35%

kilka tygodni

24 głosów
9%

tydzień

6 głosów
Kalendarz podatnika
Zainteresuje cię także

Formularze PIT

Dlaczego warto rozliczać się przez Internet? Poznaj...
http://sxc.hu/
podatnik.info

Dlaczego warto rozliczać się przez Internet? Poznaj zalety tego rozwiązania!

Obostrzenia związane z poruszaniem się w przestrzeni publicznej, które wynikają z walką przeciwko rozprzestrzenianiu się koronawirusa, są systematycznie przedłużane. W związku z tym, rząd przedłużył możliwość wprowadzania korekty do rozliczenia rocznego do 31 maja 2020 roku.

Przejdź do akapitów:

Jak rozliczyć się przez Internet?


Do końca lutego płatnik, a więc najczęściej pracodawca lub zleceniodawca, dostarczyć powinien Ci informację podatkową PIT-11. Na jej podstawie wypełnia się odpowiednią deklarację PIT. Jeśli zdecydujemy się na rozliczenie PIT 2020 za 2019 rok samodzielnie, możemy wybierać z wielu dostępnych w sieci darmowych programów do rozliczenia PIT za 2019 rok. Jest to jeden z najłatwiejszych sposobów rozliczenia się z urzędem skarbowym. Chętnie wybieranym programem jest podatnik.info. Program jest bardzo łatwy i intuicyjny, w prosty sposób przeprowadzi Cię przez cały proces i pomoże uwzględnić wszystkie możliwe ulgi. Nie musisz go pobierać na swój komputer – możesz wszystko wykonać online.


Warto pamiętać, że w tym roku wyjątkowo możesz dodatkowo wprowadzić zmiany w swoim zeznaniu podatkowym do końca maja 2020 roku − ulga rządu w związku z ograniczeniami w poruszaniu się w przestrzeni publicznej, spowodowanymi walką z koronawirusem. 


Co należy przygotować, aby wysłać formularz PIT 2020 drogą elektroniczną?


Od momentu, gdy do potwierdzania tożsamości osoby składającej rozliczenie PIT nie jest potrzebny tzw. podpis elektroniczny, a jedynie dane osobowe i kwota przychodu z ostatniej deklaracji, rozliczenie formularza PIT przez internet stało się dużym ułatwieniem dla wszystkich podatników. Jaki z tego wniosek? Aby rozliczyć się w programie podatnik.info potrzebujesz: 

  • kwotę przychodu, jaka widniała w deklaracji podatkowej za 2019 rok,

  • informacje o swoich przychodach

  • swoje dane osobowe.

Zalety rozliczenia PIT przez Internet


Atutów tego rozwiązania jest mnóstwo, a do najważniejszych zaliczamy następujące fakty:

  • Wypełniając PIT przez Internet przede wszystkim nie musisz wychodzić z domu! To w dzisiejszej rzeczywistości największa zaleta tego sposobu rozliczenia się z fiskusem. 

  • Program jest zupełnie darmowy. Nie więc martwić się dodatkowymi kosztami za rozliczenie PIT. 

  • Program intuicyjnie przeprowadzi Cię przez wypełnienie odpowiedniego druku PIT. Pomoże dokonać odpowiednich rachunków. 

  • System daje także możliwość obliczenia i skorzystania z wszystkich przysługujących Ci ulg i odliczeń. 

  • Program stanowi bezpieczną form rozliczenia − bezpieczeństwo potwierdzone jest certyfikatem SSL.

  • Szybko uzyskasz potwierdzenie wysyłki PIT (UPO - urzędowe potwierdzenie odbioru). 

Co jeszcze ważne, system pozwoli Ci rozliczyć się z fiskusem bardzo szybko. Średni czas poświęcony na rozliczenie PIT to dosłownie kilka minut. 


Loading Comments