PIT-38 niezbędnikiem inwestora
http://sxc.hu/
Podatnik.info

PIT-38 niezbędnikiem inwestora

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

PIT-38 dla inwestorów grających na polskich i zagranicznych rynkach

Zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych, druk PIT-38 przeznaczony jest dla podatników uzyskujących przychody z tytułu odpłatnego zbycia:

  • papierów wartościowych (m. in. na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, np. na rynkach NewConnect lub Catalyst),
  • pożyczonych papierów wartościowych (sprzedaż krótka),
  • pochodnych instrumentów finansowych oraz realizacji praw z nich wynikających,
  • udziałów w spółkach mających osobowość prawną.


Ponadto powyższą deklarację muszą wypełnić osoby czerpiące korzyści z objęcia udziałów (akcji) w spółkach mających osobowość prawną albo wkładów w spółdzielniach w zamian za wkład niepieniężny w innej postaci niż przedsiębiorstwo lub jego zorganizowana część. Należy pamiętać, że osoby uzyskujące dochody z inwestycji na giełdach zagranicznych muszą dołączyć do zeznania PIT-38 druk PIT/ZG.

Czy na pewno wypełniłeś dobry PIT?

Wielu graczy giełdowych inwestujących na polskich i międzynarodowych rynkach zapomina o rozliczeniu się z fiskusem ze względu na liczne podróże służbowe i częste przebywanie poza granicami kraju. Oprócz tego notorycznie zdarza się, że podatnicy nie wiedzą w którym druku PIT należy wykazać zyski uzyskane ze sprzedaży papierów wartościowych lub udziałów w spółkach.

Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest m. in. to, że duża część Polaków zna tylko podstawowe zeznanie podatkowe, jakim jest formularz PIT-37. To właśnie w tym druku często podatnicy starają się wykazać zyski osiągnięte dzięki grze na giełdzie.

Wypełnij e-PIT i rozlicz się w kilka minut z urzędem

W prosty sposób rozlicz się już dziś darmowym programem PIT pro 2013. Dołącz do grona 4 000 000 zadowolonych Polaków i prześlij PIT do urzędu pobierając program PIT lub wypełniając PIT online.

Dzięki temu zyskujesz:

  • Darmowy program za 0 zł
  • Wysyłkę PIT przez internet (e-deklaracje)
  • Gwarancję bezpieczeństwa za pomocą technologii SSL Certum
  • Szybki zwrot nadpłaty podatku
  • Wszystkie aktualne druki PIT 2013/2014 wraz załącznikami
  • Dostęp do PIT 365 dni w roku z dowolnego miejsca i urządzenia (Chmura PIT)


Pamiętaj!
Korzystając z programu PIT pro 2013 otrzymujesz nieograniczony dostęp do swoich deklaracji z możliwością intuicyjnego i szybkiego rozliczenia w zaledwie 5 minut. W każdym momencie możesz wydrukować swój PIT lub wysłać online do urzędu skarbowego bez kolejek. Skorzystaj z doświadczenia ekspertów i rozlicz swój PIT programem PIT pro 2013.

Dodatkowo system ułatwi użytkownikowi nie tylko wybór odpowiedniego druku, ale także pozwoli uniknąć błędów w obliczeniach. Stanie się tak, ponieważ podatnik zostanie poinformowany o możliwości popełnienia pomyłki odpowiednim komunikatem i będzie mógł poprawić deklarację przed jej wysłaniem do urzędu.


Podatnik.info 

Loading Comments
Gorące tematy
Czy podatnicy dojeżdżający do pracy służbowym autem powinni płacić podatek?
Wyniki sondażu: sondaż 414 głosów
63%

Tak

260 głosów
35%

Nie

144 głosów
2%

Nie mam zdania

10 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
PIT-38 – co to jest i kto go wypełnia?