Gorące tematy
Czy 500 zł na dziecko to dobry pomysł?
sondaż 420 głosów
20%

Tak, gdyż przyczyni się do większej ilości urodzeń dzieci

82 głosów
21%

Nie, gdyż pieniądze trafią do niewłaściwych rodzin

88 głosów
60%

Nie jest to wystarczająca zachęta dla rodziców do posiadania dzieci

250 głosów

GŁOSUJ

Kalendarz podatnika
Nowe ulgi podatkowe dla powodzian
Redakcja
http://sxc.hu/

Nowe ulgi podatkowe dla powodzian

Podziel się tym artykułem:   

W czwartek rząd przyjął projekt ustawy, który zakłada pomoc dla poszkodowanych powodzian. Nabędą oni prawo do zwolnień z podatku dochodowego, uzyskają jednorazowy zasiłek (do 2 tys. zł) i zostaną objęci ulgami w spłacie zobowiązań podatkowych.

Projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach dotyczących usuwania skutków powodzi przygotował Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji  – Jerzy Miller. Przewiduje on m.in. możliwość przeznaczenia środków z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych (ZFŚS) na cele związane z pomocą dla poszkodowanych zatrudnionych u danego pracodawcy.

 

Dodatkową ulgą dla osoby dotkniętej klęską, będzie zwolnienie od podatku tych dochodów, które uzyskał z ZFSŚ i przeznaczył na usuwanie skutków powodzi. Zwolnieniu mają podlegać również środki uzyskane z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych np. na odtworzenie zniszczonej na skutek powodzi infrastruktury przedsiębiorstw, należących do osób niepełnosprawnych, które prowadzą działalność gospodarczą.

 

Ponadto, zwolnieniem będzie objęty podatek od spadków i darowizn przeznaczonych przez obdarowanego na usunięcie skutków powodzi.

 

Ulgi będą przyznawane na podstawie wniosków oraz oświadczeń. Poszkodowany zostanie zobligowany do określenia w nich wysokości szkody majątkowej oraz wyrażenia zgody na weryfikację tej informacji przez gminę. Termin złożenia dokumentów określi ustawa.

Podziel się tym artykułem:   
Grupa SIS
NewConnect.infoNewConnect.info Podatnik.infoPodatnik.info Korporaty.plKorporaty.pl