Kłopotliwy PIT-37
http://sxc.hu/
Podatnik.info

Kłopotliwy PIT-37

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Jak wynika z raportu „9 najczęstszych problemów z PIT-37” przygotowanego przez Podatnik.info, osobom wypełniającym e-PIT największy kłopot sprawia prawidłowe uzupełnienie poszczególnych pól zeznania rocznego oraz odliczenie ulg podatkowych.

Pechowe pole 134 w PIT-37

Według raportu najczęstszym błędem osób rozliczających się drogą elektroniczną jest notoryczne wpisywanie swojego nr rachunku bankowego w pole 134 zeznania PIT-37. Podatnicy myślą, że w ten sposób nadpłata podatku zostanie przelana bezpośrednio na konto bankowe. Niestety tak się nie stanie, ponieważ pole 134 służy tylko do podawania dodatkowych danych w przypadku, gdy małżonek składa PIT-D. Ponadto podatnicy często błędnie wpisują dane identyfikacyjne (np. PESEL) oraz nie wiedzą o możliwości odliczenia przysługujących im ulg, np. internetowej.

Duża popularność programów do PIT

Z danych Ministerstwa Finansów wynika, że w 2015 r. roku Polacy złożyli ponad 7 mln e-PIT. Potwierdza to wzrost zainteresowania aplikacjami umożliwiającymi rozliczenie się z fiskusem przez internet, takich jak np. program PIT pro 2018/2019 od Podatnik.info. Dzięki temu podatnicy mogą szybko i samodzielnie wypełnić deklarację roczną, a system poinformuje ich o możliwości popełnienia pomyłki (np. błędu w obliczeniach).

W prosty sposób rozlicz się już dziś darmowym programem PIT pro 2018/2019. Dołącz do grona 13  136 061 zadowolonych Polaków i prześlij PIT do urzędu pobierając program PIT lub wypełniając PIT online.

Dzięki temu zyskujesz:

  • Darmowy program za 0 zł
  • Wysyłkę PIT przez internet (e-deklaracje)
  • Gwarancję bezpieczeństwa za pomocą technologii SSL Certum
  • Szybki zwrot nadpłaty podatku
  • Wszystkie aktualne druki PIT 2018/2019 wraz załącznikami
  • Dostęp do PIT 365 dni w roku z dowolnego miejsca i urządzenia (Chmura PIT)


Pamiętaj! Korzystając z programu PIT pro 2018/2019 otrzymujesz nieograniczony dostęp do swoich deklaracji z możliwością intuicyjnego i szybkiego rozliczenia w zaledwie 5 minut. W każdym momencie możesz wydrukować swój PIT lub wysłać online do urzędu skarbowego bez kolejek. Skorzystaj z doświadczenia ekspertów i rozlicz swój PIT programem PIT pro 2018/2019.


Podatnik.info 

Loading Comments
Gorące tematy

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
PESEL czy NIP, - który z identyfikatorów podatnik powinien wpisać w PIT?