Gorące tematy
Czy przez 500+ kobiety świadomie rezygnują z pracy?
Wyniki sondażu: sondaż 176 głosów
50%

Tak

88 głosów
15%

Nie

27 głosów
1%

Nie mam zdania

1 głosów
34%

To wina pracodawców, bo za mało im płacili

60 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Jak zgłosić numer konta bankowego do przelania zwrotu...
sxc.hu
Podatnik.info

Jak zgłosić numer konta bankowego do przelania zwrotu podatku w PIT program online?

Przejdź do następnych akapitów:


Wypełnij formularz ZAP-3 w PIT pro 2019/2020


Najwygodniej dla podatnika jest oczywiście złożyć roczne PIT-y do rozliczenia drogą elektroniczną. Szybko i wygodnie można to zrobić za pomocą programu PIT pro 2019/2020 od Podatnik.info. Dlatego nie zwlekaj i w prosty sposób rozlicz się już dziś darmowym programem stworzonym przez nasz portal podatkowy. Dołącz do grona 9 017 253 zadowolonych Polaków i prześlij PIT do urzędu pobierając program PIT lub wypełniając PIT online.
 

Dzięki temu zyskujesz:
 

  • Darmowy program za 0 zł
  • Wysyłkę PIT przez internet (e-deklaracje)
  • Gwarancję bezpieczeństwa za pomocą technologii SSL Certum
  • Szybki zwrot nadpłaty podatku
  • Wszystkie aktualne druki PIT 2019/2020 wraz załącznikami
  • Dostęp do PIT 365 dni w roku z dowolnego miejsca i urządzenia (Moje Centrum Podatnika)Pamiętaj!
Korzystając z programu PIT pro 2019/2020 otrzymujesz nieograniczony dostęp do swoich deklaracji z możliwością intuicyjnego i szybkiego rozliczenia w zaledwie 5 minut. W każdym momencie możesz wydrukować swój PIT lub wysłać online do urzędu skarbowego bez kolejek. Skorzystaj z doświadczenia ekspertów i rozlicz swój PIT programem PIT pro 2019/2020.


Ważne jest, że jeżeli nasz nr rachunku bankowego nie był wcześniej zgłaszany w urzędzie skarbowym, to nr konta do przelewu nadpłaty podatku musimy uzupełnić w formularzu ZAP-3, który następnie należy dostarczyć do właściwego urzędu. Niestety czynności tej trzeba dokonać osobiście. Formularz ZAP-3 jest dostępny w programie PIT pro 2019/2020, jednak nie ma możliwości jego wysyłki za pomocą systemu e-deklaracji. W tym celu należy w drugim kroku rozliczenia w programie(po wyborze sposobu rozliczenia oraz wyborze właściwego urzędu skarbowego) zaznaczyć znajdującą się na samym dole opcję „formularz ZAP-3”, a następnie wpisać wszystkie niezbędne dane (patrz zdjęcie poniżej).

Wybór formularza ZAP-3:


Z kolei jeśli nr rachunku bankowego został wcześniej zgłoszony do urzędu skarbowego, to nadpłata zostanie przelana na podane konto. Jeżeli natomiast urząd skarbowy nie będzie posiadał informacji o nr konta podatnika, to przysługującą mu nadpłatę zwróci w formie przekazu pocztowego.
 

ZAP-3 a prowadzenie działalności gospodarczej
 

Zgodnie z ustawą druk ZAP-3 w celu aktualizacji danych osobowych składają podatnicy objęci rejestrem PESEL, czyli tacy, którzy:
 

  • nie prowadzą działalności gospodarczej,
  • nie są zarejestrowanymi podatnikami podatku VAT
  • nie są płatnikiem (zarówno składek na ubezpieczenie społeczne/ubezpieczenie zdrowotne jak i podatku np. z tytułu zatrudnienia pracownika).Oznacza to, że ZAP-3 składają podatnicy nie prowadząc y działalności gospodarczej. Natomiast osoby nie objęte rejestrem PESEL lub posługujące się identyfikatorem NIP aktualizują swoje dane osobowe lub nr konta bankowego na druku NIP -7 / CEIDG-1 składanym we właściwym urzędzie miasta/gminy.
 

ZAP-3 a zmiana adresu zamieszkania
 

Jeżeli podatnik zmienił adres zamieszkania, ale nadal mieszka w obrębie terytorialnym tego samego urzędu skarbowego, to organ zaktualizuje jego dane na podstawie informacji wpisanych w deklaracji podatkowej (PIT-37/PIT-36) i taka osoba nie musi składać żadnych dodatkowych druków.
 

Jednak jeśli zmiana adresu zamieszkania wiąże się ze zmianą właściwego urzędu skarbowego, to należy złożyć załącznik ZAP-3 i zgłosić numer konta bankowego, na który ma być przelewany zwrot podatku. W przeciwnym razie nadpłata zostanie zwrócona przekazem pocztowym.


Podatnik.info 

Loading Comments
Zainteresuje cię także