Jak zgłosić numer konta bankowego do przelania zwrotu...
sxc.hu
Podatnik.info

Jak zgłosić numer konta bankowego do przelania zwrotu podatku w PIT program online?

Przejdź do następnych akapitów:

 

 

Wypełnij formularz ZAP-3 w PIT pro 2019/2020


Najwygodniej dla podatnika jest oczywiście złożyć roczne PIT-y do rozliczenia drogą elektroniczną. Szybko i wygodnie można to zrobić za pomocą programu PIT pro 2019/2020 od Podatnik.info. Dlatego nie zwlekaj i w prosty sposób rozlicz się już dziś darmowym programem stworzonym przez nasz portal podatkowy. Dołącz do grona 9 017 253 zadowolonych Polaków i prześlij PIT do urzędu pobierając program PIT lub wypełniając PIT online.
 

Dzięki temu zyskujesz:
 

  • Darmowy program za 0 zł
  • Wysyłkę PIT przez internet (e-deklaracje)
  • Gwarancję bezpieczeństwa za pomocą technologii SSL Certum
  • Szybki zwrot nadpłaty podatku
  • Wszystkie aktualne druki PIT 2019/2020 wraz załącznikami
  • Dostęp do PIT 365 dni w roku z dowolnego miejsca i urządzenia (Moje Centrum Podatnika)Pamiętaj!
Korzystając z programu PIT pro 2019/2020 otrzymujesz nieograniczony dostęp do swoich deklaracji z możliwością intuicyjnego i szybkiego rozliczenia w zaledwie 5 minut. W każdym momencie możesz wydrukować swój PIT lub wysłać online do urzędu skarbowego bez kolejek. Skorzystaj z doświadczenia ekspertów i rozlicz swój PIT programem PIT pro 2019/2020.


Ważne jest, że jeżeli nasz nr rachunku bankowego nie był wcześniej zgłaszany w urzędzie skarbowym, to nr konta do przelewu nadpłaty podatku musimy uzupełnić w formularzu ZAP-3, który następnie należy dostarczyć do właściwego urzędu. Niestety czynności tej trzeba dokonać osobiście. Formularz ZAP-3 jest dostępny w programie PIT pro 2019/2020, jednak nie ma możliwości jego wysyłki za pomocą systemu e-deklaracji. W tym celu należy w drugim kroku rozliczenia w programie(po wyborze sposobu rozliczenia oraz wyborze właściwego urzędu skarbowego) zaznaczyć znajdującą się na samym dole opcję „formularz ZAP-3”, a następnie wpisać wszystkie niezbędne dane (patrz zdjęcie poniżej).

Wybór formularza ZAP-3:


Z kolei jeśli nr rachunku bankowego został wcześniej zgłoszony do urzędu skarbowego, to nadpłata zostanie przelana na podane konto. Jeżeli natomiast urząd skarbowy nie będzie posiadał informacji o nr konta podatnika, to przysługującą mu nadpłatę zwróci w formie przekazu pocztowego.
 

ZAP-3 a prowadzenie działalności gospodarczej
 

Zgodnie z ustawą druk ZAP-3 w celu aktualizacji danych osobowych składają podatnicy objęci rejestrem PESEL, czyli tacy, którzy:
 

  • nie prowadzą działalności gospodarczej,
  • nie są zarejestrowanymi podatnikami podatku VAT
  • nie są płatnikiem (zarówno składek na ubezpieczenie społeczne/ubezpieczenie zdrowotne jak i podatku np. z tytułu zatrudnienia pracownika).Oznacza to, że ZAP-3 składają podatnicy nie prowadząc y działalności gospodarczej. Natomiast osoby nie objęte rejestrem PESEL lub posługujące się identyfikatorem NIP aktualizują swoje dane osobowe lub nr konta bankowego na druku NIP -7 / CEIDG-1 składanym we właściwym urzędzie miasta/gminy.
 

ZAP-3 a zmiana adresu zamieszkania
 

Jeżeli podatnik zmienił adres zamieszkania, ale nadal mieszka w obrębie terytorialnym tego samego urzędu skarbowego, to organ zaktualizuje jego dane na podstawie informacji wpisanych w deklaracji podatkowej (PIT-37/PIT-36) i taka osoba nie musi składać żadnych dodatkowych druków.
 

Jednak jeśli zmiana adresu zamieszkania wiąże się ze zmianą właściwego urzędu skarbowego, to należy złożyć załącznik ZAP-3 i zgłosić numer konta bankowego, na który ma być przelewany zwrot podatku. W przeciwnym razie nadpłata zostanie zwrócona przekazem pocztowym.


Podatnik.info 

Loading Comments
Gorące tematy
Co spowoduje obniżenie wysokich kosztów funkcjonowania administracji publicznej?
Wyniki sondażu: sondaż 236 głosów
34%

Zmniejszenie liczby urzędników

80 głosów
1%

Zatrudnianie części urzędników na umowach cywilnoprawnych

2 głosów
6%

Rozwój e-administracji

14 głosów
59%

Uproszczenie przepisów prawnych

140 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także