Gorące tematy
Czy umowy o dzieło należy oskładkować składkami ZUS?
Wyniki sondażu: sondaż 480 głosów
34%

Tak

162 głosów
58%

Nie

276 głosów
8%

Zależy od wysokości zarobków

37 głosów
1%

Nie mam zdania

5 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Geo-Term Polska S.A. rozpoczął notowanie od wzrostu...
Progress Holding Sp. z o.o.
Progress Holding Sp. z o.o.

Geo-Term Polska S.A. rozpoczął notowanie od wzrostu 14,57% do 8,02 zł

Geo-Term wprowadziła 71.550 akcji o wartości nominalnej 0,10 zł każda, co stanowi 5,9% łącznej ilości 1 211 550 akcji. Emitent jest 435 spółką notowaną na NewConnect oraz 20 debiutem na tym rynku.


Przedmiotem działalności Spółki jest sprzedaż i montaż gotowych węzłów cieplnych pracujących w oparciu o pompy ciepła produkowane przez szwedzką firmę NIBE A.B


,,Obecnie firma dysponuje dwoma zespołami serwisowo-montażowymi wyposażonymi w wiertnice. Nasza strategia rozwoju zakłada dalsze inwestycje w rozbudowę parku maszynowego oraz geograficzną ekspansję na terenie całego kraju ,,powiedział Bogdan Dubaj, Prezes Zarządu.


W 2013 r. Spółka uzyskała 3,2 mln zł przychodów ze sprzedaży , wzrost o 10,6 proc. y/y, osiągając wynik EBITDA na poziomie 0,2 mln zł. Kapitalizacja Spółki wynosi 9,7 mln zł przy cenie 8,02 zł za akcję.


Spółka pozycjonuje siebie jak uczestnika rynku odnawialnych źródeł energii. Instalacje wykonywane przez Spółkę stanowią w pełni wystarczalne źródło ciepła, jednakże na życzenie klienta mogą współpracować z kolektorami słonecznymi, wszelkiego rodzaju kotłami elektrycznymi, gazowymi, olejowymi, węglowymi oraz kotłami na biomasę.


Poprzednik Emitenta, spółka Ab Orgie sp. z o.o., została wykupiona przez Panów Bogdan Dubaj oraz Tomasz Matula – obecnych członków Zarządu Emitenta.


Klientami GEO-TERM są AVON Operations Polska sp. z o.o. W 2005 roku Spółka wykonała najdłuższy pracujący w Polsce wymiennik poziomy o długości 14.330 metrów na tzw. równi podhalańskiej, zasilający węzeł cieplny o mocy 423 kW w Białce Tatrzańskiej. Pracuje tam 6 pomp ciepła Vatra o mocy 70,5 kW każda. W 2006 roku Emitent przeprowadził instalację o mocy 502 kW, zasilaną przy pomocy kolektora gruntowego pionowego o łącznej głębokości odwiertów 7.290 metrów, która jest do tej pory największym węzłem cieplnym działającym w oparciu o pompy ciepła. Wśród zrealizowanych projektów znajduje się również instalacja czterech pomp, każda o mocy 125,5 kW, zasilających zabytkowy klasztor w Wadowicach.


Progress Holding Sp. z o.o.

 

Loading Comments
Zainteresuje cię także