Kalendarz podatnika
Gorące tematy

Eksperci:

Prof. dr hab. Witold Modzelewski

Prof. dr hab. Witold Modzelewski

Profesor Uniwersytetu Warszawskiego

Informacje:

Prezes Zarządu Instytutu Studiów Podatkowych

Doradca Podatkowy nr 00001

Najbardziej znany specjalista w dziedzinie podatków i prawa podatkowego. Autor i współautor kilku tysięcy publikacji książkowych i artykułów poświęconych głównie podatkom i prawu podatkowemu.

W latach 1992-1996 był wiceministrem finansów odpowiedzialnym za przebudowę systemu polskiego prawa podatkowego. Za jego kadencji m.in. wprowadzono podatek od towarów i usług oraz podatek akcyzowy, banderolowanie wyrobów akcyzowych, ulgi inwestycyjne w podatkach dochodowych, przepisy o identyfikacji podatników (NIP); Wykładowca akademicki na Uniwersytecie Warszawskim, w Szkole Głównej Handlowej oraz na innych uczelniach. 

Michał Sankowski

Michał Sankowski

Bloger finansowy

Informacje:
Bloger inwestycyjny i pasjonat inwestycji giełdowych. Autor artykułów ekonomicznych i gospodarczych. Patrzący w przyszłość i nieustannie poszukujący odpowiedzi na pytanie "Kiedy, na czym i jak można zarobić najwięcej". Zawodowo od ponad 12 lat związany z rynkiem internetowym i zarządzania projektów. Współpracował z takimi firmami jak Onet.pl, Gazeta.pl, Dziennik.pl, Aviva, Accenture.

Bogdan Adamowicz

Bogdan Adamowicz

Prezes Zarządu

Informacje:
Prezes Progress Holding Sp. z o. o., był głównym doradcą Agroligi Group PLC i Cereal Planet PLC w przygotowaniu pozyskania finansowania, doboru partnerów do współpracy oraz przygotowania do debiutu na NewConnect. Brał udział przy zakładaniu szeregu firm w Polsce, Rosji i na Ukrainie, m.in. był doradcą Nestle na Ukrainie. Ponadto przez wiele lat pracował dla sektora bankowego w Polsce i na Ukrainie. Posiada certyfikat Autoryzowanego Doradcy rynku NewConnect. Specjalizuje się w doradzaniu przy pozyskiwaniu finansowania w trakcie przygotowywania spółki do wejścia na NewConnect.

Sławomir Ekman

Sławomir Ekman

Biegły rewident i audytor zrzeszony w ACCA

Informacje:

Sławomir Ekman  badaniem sprawozdań finansowych zajmuje się od 2000 roku.

Swoje doświadczenie i kwalifikacje zdobywał w jednej z wiodących firm doradczych na Świecie. Uczestniczył lub nadzorował badania setek przedsiębiorstw różnej wielkości, które raportowały wg różnych standardów rachunkowości i sprawozdawczości (m.in. polskie, międzynarodowe, brytyjskie, niemieckie).

Właśnie dzięki dużemu doświadczeniu w audycie oraz szerokiej znajomości problematyki księgowo-sprawozdawczej możliwe było wypracowanie narzędzi serwisu 24iValue, który mimo, iż jest innowacyjny, potrafi pomóc użytkownikom na szereg sprawdzonych i wiarygodnych sposobów.

 

Maciej Szulikowski

Maciej Szulikowski

Radca Prawny

Informacje:

Maciej Szulikowski jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył także studia z prawa angielskiego, niemieckiego i prawa Unii Europejskiej, zorganizowane przez Uniwersytet Warszawski we współpracy z Uniwersytetem w Cambridge i Uniwersytetem w Bonn. Maciej Szulikowski był stypendystą Uniwersytetu w Konstancji (Niemcy) oraz ukończył podyplomowe studia przy Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, gdzie przygotował prawno-porównawczą pracę dyplomową na temat Europejskiego Prawa Bankowego.

Od 2004 roku pełni funkcję partnera zarządzającego w M. Szulikowski i Partnerzy Kancelarii Prawnej. Jego specjalizacja to rynek kapitałowy, prawo bankowe i finansowe, handlowe i cywilne, jak również prawo własności intelektualnej oraz spory sądowe i arbitrażowe.

 

Prześwietlamy Prezesów

Prześwietlamy Prezesów

Informacje:

Prześwietlamy Prezesów polskich spółek, to cykl artykułów o osobach, którzy zarządzają największymi podmiotami gospodarczymi w Polsce.

Nasi redaktorzy przyjrzą się każdej medialnej wzmiance, każdemu zdaniu w biografiach, a wszytko po to, żeby przedstawić nieprzekoloryzowany obraz tego, kim są najważniejsi ludzie polskiej przedsiębiorczości