Wpisz NIP w PIT-36 rozliczając się z dochodów uzyskanych...
Redakcja
http://sxc.hu/
Podatnik.info

Wpisz NIP w PIT-36 rozliczając się z dochodów uzyskanych bez pośrednictwa płatnika

Darmowy program do rozliczania PIT 2023/2024

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Kto używa NIP?

Przypomnijmy, że zgodnie z ustawą NIP jest nr identyfikacji podatkowej przeznaczonym dla podatników, którzy:

 • są osobą prowadzącą działalność gospodarczą podlegającą wpisowi do CEIDG,
 • są osobą niebędącą przedsiębiorcą (niepodlegającą wpisowi do CEIDG), ale prowadzącą działalność gospodarczą,
 • są osobą niebędącą przedsiębiorcą (niepodlegającą wpisowi do CEIDG), ale zarejestrowaną jako podatnik VAT lub podlegającą zarejestrowaniu jako podatnik VAT,
 • są osobą nieprowadzącą działalności gospodarczej nieobjętą rejestrem PESEL,
 • są osobą nieprowadzącą działalności gospodarczej, będącą płatnikiem podatków,
 • są osobą nieprowadzącą działalności gospodarczej, będąca płatnikiem składek na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne.

Program PIT-36 – PIT pro 2013 łatwo i szybko pomoże Ci wypełnić tę deklarację

Powyższe osoby wypełniając zeznanie roczne muszą wpisać nr NIP w polu identyfikator podatkowy, które znajduje się na samej górze formularza PIT-36. W prosty sposób można to zrobić za pomocą całkowicie darmowej aplikacji PIT pro 2015/2016 od Podatnik.info. Program oprócz PIT-36 umożliwia rozliczenie zeznań PIT-28, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 i PIT-39 wraz z załącznikami. Dzięki temu minimalizujemy ryzyko popełnienia błędów rachunkowych w deklaracji.

W prosty sposób rozlicz się już dziś darmowym programem PIT pro 2015/2016. Dołącz do grona 6 315 489 zadowolonych Polaków i prześlij PIT do urzędu pobierając program PIT lub wypełniając PIT online.

Dzięki temu zyskujesz:

 • Darmowy program za 0 zł
 • Wysyłkę PIT przez internet (e-deklaracje)
 • Gwarancję bezpieczeństwa za pomocą technologii SSL Certum
 • Szybki zwrot nadpłaty podatku
 • Wszystkie aktualne druki PIT 2015/2016 wraz załącznikami
 • Dostęp do PIT 365 dni w roku z dowolnego miejsca i urządzenia (Chmura PIT)


Pamiętaj! Korzystając z programu PIT pro 2015/2016 otrzymujesz nieograniczony dostęp do swoich deklaracji z możliwością intuicyjnego i szybkiego rozliczenia w zaledwie 5 minut. W każdym momencie możesz wydrukować swój PIT lub wysłać online do urzędu skarbowego bez kolejek. Skorzystaj z doświadczenia ekspertów i rozlicz swój PIT programem PIT pro 2015/2016.

PIT-36 – jak wypełnić załącznik PIT/O?

Wiele osób prowadzących działalność według skali podatkowej nie wie, w jaki sposób odliczyć ulgi i darowizny w PIT-36, do których mają prawo. Otóż należy to zrobić za pomocą załącznika PIT/O, który należy dołączyć do składanego zeznania. W przeciwnym razie podatnik nie będzie mógł skorzystać z przysługujących mu preferencji.

Szczegółowe informacje jak w prawidłowy sposób wypełnić powyższy załącznik mogą znaleźć Państwo w artykule pt. „PIT/O – najczęstsze pomyłki podatników”.

Skala podatkowa a PIT-36

Najczęściej zeznanie PIT-36 wypełniają podatnicy prowadzący pozarolniczą działalność gospodarczą na zasadach ogólnych (skali podatkowej według stawek 18 i 32 proc.). Ww. osoby są zobowiązane samodzielnie obliczyć w trakcie lub na koniec 2015 r. wartość zaliczek na podatek dochodowy albo wysokość podatku do zapłaty według skali podatkowej. PIT-36 należy złożyć w urzędzie do 2 maja 2016 r.

Warto pamiętać, że podatnicy prowadzący działalność gospodarczą w formie ryczałtu ewidencjonowanego zamiast PIT-36 wypełniają zeznanie PIT-28 (należy je złożyć do 31 stycznia 2016 r.). Natomiast osoby rozliczające działalność według podatku liniowego (stawka 19 proc.) składają zeznanie PIT-36L (termin upływa 2 maja 2016 r.).


Podatnik.info 

Loading Comments
Gorące tematy

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
PESEL czy NIP, - który z identyfikatorów podatnik powinien wpisać w PIT?