Uwaga – E-deklaracja Desktop tylko do końca 2021!
http://sxc.hu/
Podatnik.info

Uwaga – E-deklaracja Desktop tylko do końca 2021!

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Spis treści:

E-deklaracja Desktop tylko do końca roku!

Wielu podatników korzystało z udogodnienia, jakim są E-deklaracje Desktop. Dzięki nim każdy miał na wyciągnięcie ręki wszystkie formularze składane w ostatnich latach oraz Urzędowe Potwierdzenia Odbioru. Z dniem 31 grudnia 2021 roku zmieni się sposób składania oraz przechowywania tych dokumentów. Rząd przestanie udostępniać aplikację E-deklaracje Desktop, a podatnicy korzystający z tego rozwiązania stracą dostęp do dokumentów. Jak tego uniknąć?

Jeżeli chcesz zachować przesłane dotychczas formularze w aplikacji E-deklaracje Desktop, musisz przejść do zakładki „Moje rozliczenia” i pobrać je w formie PDF lub wydrukować. W tym celu powinieneś skorzystać z paska narzędzi Adobe Reader. Najlepiej zrobić to od razu, ponieważ aplikacja E-deklaracje Desktop zostanie wyłączona i z dniem 1 stycznia 2022 roku Twoje dokumenty nie będą już dostępne.

Wyłączona aplikacja E-deklaracje Desktop i co dalej? Kiedy program przestanie być dostępny, zastąpi go specjalna wtyczka. E-deklaracje 2021 będzie można składać przez działającą dotychczas bramkę z wykorzystaniem odpowiedniego plug-in. 

edeklaracja dekstop

W programie Podatnik.info nic się nie zmieni!

Aplikacja E-deklaracje Desktop zostanie wyłączona. Wśród podatników pojawia się jednak pytanie, co z innymi programami zainstalowanymi na dysku komputera, które umożliwiają rozliczenie formularzy PIT? Jeżeli korzystałeś do tej pory z programu Podatnik.info, nie musisz się niczym martwić. W naszym systemie nic się nie zmienia. Wszystkie swoje rozliczenia nadal będziesz miał w zasięgu ręki. Nie musisz pobierać plików PDF, by zachować je po zmianach planowanych przez rząd.

Jest to duże udogodnienie, ponieważ mimo wyłączenia aplikacji E-deklaracje Desktop, nadal możesz korzystać z innych programów na tych samych zasadach. Jeżeli zdecydujesz się na korzystanie z Podatnik.info, masz pewność, że Twoje rozliczenia będą bezpieczne i dostępne w tym samym miejscu. Jest to szczególnie ważne, kiedy pojawi się konieczność sprawdzenia danych w deklaracjach składanych do urzędu skarbowego w poprzednich latach lub w przypadku korekty.

Dodatkowo warto przechowywać deklaracje w bezpiecznym miejscu, ponieważ mogą się przydać w przypadku składania formularzy PIT za kolejne lata.

edeklaracja dekstop

Dlaczego warto rozliczyć się z Podatnik.info?

Program Podatnik.info to wygodna alternatywa dla osób, które dotychczas korzystały z aplikacji E-deklaracje Desktop. Dzięki niemu możesz rozliczyć się z urzędem skarbowym online. Program zrobi wszystko za Ciebie – dosłownie. Otrzymujesz trzy opcje wypełniania i składania dokumentów.

 • Najłatwiejszy sposób to rozliczenie PIT-11, czyli przepisywanie danych kratka w kratkę z dokumentu otrzymanego od pracodawcy. Na tej podstawie program Podatnik.info rozliczy Twoją deklarację PIT.
 • PIT krok po kroku to sposób na rozliczenie w 5 minut. Twoim zadaniem jest odpowiedzenie na kilka prostych pytań. Na tej podstawie Podatnik.info wybiera i wypełnia Twój PIT.
 • Trzeci sposób jest przeznaczony dla osób doświadczonych, które chcą tylko upewnić się, czy dobrze wypełniły wszystkie druki. Ty wypełniasz deklarację PIT, a program weryfikuje jej poprawność.

Co ważne, deklaracje są wysyłane online do Ministerstwa Finansów. Nie musisz się tym martwić. Dodatkowo możesz edytować swój PIT przez cały rok z dowolnego miejsca. Program Podatnik.info jest darmowy, a dzięki niemu otrzymasz również dodatkowe korzyści.

Jeżeli zdecydujesz się na pobranie programu Podatnik.info, zyskasz również dostęp do pomocy ekspertów. Każdy użytkownik otrzymuje wsparcie ekspertów podatkowych. Kiedy pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości, wystarczy napisać krótką wiadomość, a specjaliści dostarczą Ci niezbędnych informacji. Ponadto masz pewność, że Twoje deklaracje są bezpieczne. Masz do nich dostęp przez 365 dni w roku, bez konieczności pobierania formularzy w formie PDF.

edeklaracja dekstop

Podsumowanie: Aplikacja E-deklaracje Desktop przestanie być dostępna – co dalej?

Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje związane z wycofaniem aplikacji E-deklaracje Desktop:

 • Z dniem 31 grudnia 2021 roku przestanie być udostępniana aplikacja E-deklaracje Desktop.
 • Jeżeli chcesz zachować deklaracje z zakładki „Moje rozliczenia”, które wysyłałeś w poprzednich latach, musisz pobrać je w formie PDF lub wydrukować.
 • E-deklaracje Desktop zostaną zastąpione przez dotychczas działającą wtyczkę wykorzystującą formularze interaktywne.
 • Z dniem 1 stycznia 2022 roku utracisz dostęp do swoich dawnych rozliczeń.
 • Co ważne, użytkownicy programu Podatnik.info nadal będą mieli dostęp do swoich deklaracji w programie komputerowym. Nie musisz pobierać plików PDF, aby zachować wszystkie informacje.
 • W programie Podatnik.info rozliczysz się nawet w 5 minut w zależności od tego, który sposób z trzech dostępnych wybierzesz.
 • Deklaracje w programie Podatnik.info są dostępne przez 365 dni w roku. Możesz je edytować w każdym czasie i miejscu.
 • Użytkownicy programu Podatnik.info otrzymują również dostęp do wsparcia ekspertów. Sprawdź to!

Loading Comments
Gorące tematy

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Rozliczenie ulgi dla samotnie wychowujących dzieci