UPO niezbędnikiem podatnika
Redakcja
http://sxc.hu/
Podatnik.info

UPO niezbędnikiem podatnika

Darmowy program do rozliczania PIT 2023/2024

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

UPO musisz przechowywać przez 5 lat

Zgodnie z ustawą UPO ma taką samą ważność jak dowód nadania listu poleconego w placówce Poczty Polskiej lub potwierdzenie złożenia deklaracji podatkowej bezpośrednio w urzędzie skarbowym właściwym dla miejsca zamieszkania podatnika. Podobnie jak tradycyjne dowody złożenia rozliczenia rocznego w urzędzie skarbowym, UPO należy przechowywać razem z zeznaniem przez okres 5 lat liczonych od końca roku podatkowego, którego dotyczy wysłany przez internet e-PIT.

Podatnik może UPO wydrukować lub trzymać na dysku twardym swojego komputera. W tym drugim przypadku warto wykonać kopie zapasowe.

Jak długo trzeba oczekiwać na otrzymanie UPO?

Ustawowo Ministerstwo Finansów ma dobę na przesłanie UPO, licząc od momentu wysłania przez podatnika za pośrednictwem internetu zeznania rocznego. Z reguły resort dostarcza UPO po upływie kilku godzin od chwili wpłynięcia deklaracji podatkowej do ministerialnego systemu.

Oczywiście czas oczekiwania na otrzymanie potwierdzenia złożenia rocznego PIT drogą elektroniczną może ulec wydłużeniu ze względu na dużą liczbę przesyłanych przez podatników deklaracji w jednym momencie.

Podatniku, nie zwlekaj do ostatniej chwili z przesłaniem PIT

Na duże utrudnienia mogą natrafić ci podatnicy, którzy postanowią przesyłać rozliczenie roczne tuż przed północą 30 kwietnia. Jeżeli nie zatroszczymy się o odpowiednio wcześniejsze dostarczenie e-PIT, to narażamy się na ryzyko nie dotrzymania terminu przewidzianego na rozliczenie się z fiskusem. W konsekwencji możemy zostać obciążeni sankcjami karno-skarbowymi, które może nałożyć na nas organ podatkowy. Aby uniknąć takich niedogodności, w prosty sposób możemy wypełnić zeznanie podatkowe za pomocą darmowego programu PIT Pro 2015/2016.

W prosty sposób rozlicz się już dziś darmowym programem PIT pro 2013. Dołącz do grona 6 315 489 zadowolonych Polaków i prześlij PIT do urzędu pobierając program PIT lub wypełniając PIT online.

Dzięki temu zyskujesz:

  • Darmowy program za 0 zł
  • Wysyłkę PIT przez internet (e-deklaracje)
  • Gwarancję bezpieczeństwa za pomocą technologii SSL Certum
  • Szybki zwrot nadpłaty podatku
  • Wszystkie aktualne druki PIT 2015/2016 wraz załącznikami
  • Dostęp do PIT 365 dni w roku z dowolnego miejsca i urządzenia (Chmura PIT)


Pamiętaj!
Korzystając z programu PIT pro 2015/2016 otrzymujesz nieograniczony dostęp do swoich deklaracji z możliwością intuicyjnego i szybkiego rozliczenia w zaledwie 5 minut. W każdym momencie możesz wydrukować swój PIT lub wysłać online do urzędu skarbowego bez kolejek. Skorzystaj z doświadczenia ekspertów i rozlicz swój PIT programem PIT pro 2015/2016.  

Ponadto zwlekając do ostatniej chwili ze złożeniem e-deklaracji podatnik odbiera sobie szansę na szybkie dokonanie korekty w przypadku popełnienia pomyłki (np. błędnego wpisania imienia, nazwiska, daty urodzenia, nr identyfikatora podatkowego lub kwoty przychodu z zeznania za 2014 r.).Podatnik.info

 

Loading Comments
Gorące tematy

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Oblicz PIT 2016 darmowym programem