Sprostać oczekiwaniom klientów lux
KS
http://sxc.hu/
Skarbiec.biz

Sprostać oczekiwaniom klientów lux

Darmowy program do rozliczania PIT 2023/2024

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Z najnowszego raportu Expandera i Travelplanet.pl wynika, że polscy turyści coraz częściej decydują się na wakacje w otoczeniu luksusu. W stosunku do roku 2012, zainteresowanie wypoczynkiem tego typu wzrosło aż o 114 %. Najzamożniejsi klienci wydają na wycieczki średnio ponad 13 tys. zł od osoby. – Średnia cena tygodniowego pobytu to niemal pół roku pracy za przeciętne wynagrodzenie.  Tego typu  oferty są więc skierowane przede wszystkim do określonego typu koneserów. To wymagający podróżnicy, ale też klienci dobrze zorientowani w możliwościach finansowania luksusów oferowanych przez biura podróży – mówi Radosław Damasiewicz, ekspert Travelplanet.pl.

Egzotyka w cenie

Dokąd wyjeżdżają na wakacje klienci typu lux? Z raportu KPMG „Rynek dóbr luksusowych w Polsce 2012” wynika, że najchętniej za granicę. Polska nie stanowi dla nich atrakcyjnego miejsca wypoczynku. Najbardziej popularne są egzotyczne cele podróży: RPA, Malediwy, Zjednoczone Emiraty Arabskie czy Brazylia. Potwierdzają to doświadczenia Travelplanet.pl – Najzamożniejsi klienci Travelplanet.pl, płacąc ponad 8695 zł za osobę, podróżowali po takich krajach jak: Ekwador, Kambodża, Andora, Brazylia, Peru, Boliwia, Wenezuela, Aruba, Etiopia. Zdecydowanie dominują wyjazdy 12-15-dniowe. Podróż musi być egzotyczna, wzbogacona o dodatkowe atrakcje oraz nieprzeciętną rozrywkę – mówi Radosław Damasiewicz. Na rynku pojawiają się firmy, które potrafią spełnić najśmielsze oczekiwania najzamożniejszych klientów. Zorganizują podróż na Antarktydę, kupią bilety na niedostępne światowe show albo „wyślą” klientów w podróż ponaddźwiękowym samolotem. – Istnienie takich firm ma tylko jedno uzasadnienie – popyt. Ludzie bogaci przestają się interesować zwykłymi wyjazdami na plażę, a poszukują zastrzyku adrenaliny i doznań coraz bardziej oderwanych od codzienności – twierdzą autorzy raportu „Rynek dóbr luksusowych w Polsce 2012”.

Tylko dla wybranych

Wakacje dla wymagających nie mogą być ani sztampowe ani dostępne dla wszystkich. Im bardziej unikatowe, tym większą cieszą się popularnością. Dlatego osoby z zasobnym portfelem szukają ofert spoza mainstreamowych katalogów. Nie grają tutaj roli pieniądze. Klienci typu lux są w stanie zapłacić za wakacyjne atrakcje nawet kilkadziesiąt tysięcy euro. Taką atrakcją dla nielicznych jest  na przykład podróż ponaddźwiękowym samolotem typu MIG. Loty odbywają się pod opieką doświadczonych rosyjskich pilotów. Ich koszt, to bagatela 10 tys. euro od osoby za półgodzinny przelot. Najbardziej zamożni mogą pozwolić sobie na wakacje na prywatnej wyspie. Koszt wynosi około 2 tys. dolarów za noc. Na gości czeka wykwalifikowana obsługa, która spełni każdą zachciankę. Płaci się nie tylko za luksus, ale również za prywatność.

Odporne na kryzys

Wycieczki klientów typu lux są spersonalizowane, dlatego trudno oszacować, ile dokładnie kosztują. Niektóre firmy mówią nawet o kilkuset tysiącach złotych od osoby, inne o 30-60 tys. za kilkudniowy wypad. Na cenę wpływ ma nie tylko cel podróży, ale również elementy dodatkowe: całodobowa obsługa, atrakcje fakultatywne, limuzyna czy helikopter do wyłącznej dyspozycji. Mimo tak wysokich cen, podróże luksusowe nie tracą na atrakcyjności. Specjaliści uważają, że są odporne na kryzys - co więcej, szacują, że w najbliższym czasie możemy spodziewać się ich znaczącego rozwoju. – Oferta dotyczy najzamożniejszych klientów, dla których podróżowanie stało się stylem życia, z którego niełatwo się rezygnuje – twierdzi Radosław Damasiewicz, ekspert Travelplanet.pl. 


Portal Skarbiec.Biz

 

Loading Comments
Gorące tematy

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Diamenty, czyli duży luksus i średni zysk