Strategia bezpieczeństwa gotówki
Gotówka w nowej rzeczywistości Rok 2020 był testem sprawności dla wielu dziedzin życia społecznego, jak i dla mechanizmów rynkowych. Pandemia sprzyja digitalizacji procesów i przeniesienia działań do świata cyfrowego, a aktywność konsumencka nie stanowi w tym przypadku wyjątku.
Koszty pracy a przedsiębiorca
Mikroprzedsiębiorcy nie mają powodów do optymizmu, ponieważ wysokość składek ZUS ponownie wzrośnie w 2018 r., a koszty pracy w Polsce w kolejnych latach nadal będą rosnąć.
Noszenie formalnego ubioru pobudza abstrakcyjne myślenie
Jakie efekty psychologiczne wywołuje formalny ubiór? W jaki sposób oddziałuje? Czy wpływa tylko na innych, czy także na osoby, które go noszą? Jeśli tak – w jaki sposób? Na co zwracać uwagę, kompletując części składowe formalnej garderoby, takie jak garnitur?
2-2,4 mln najmniejszych firm zatrudnia ok. 3 mln pracowników
Liczba aktywnych jednoosobowych działalności gospodarczych w Polsce wynosi między 2 a 2,4 mln – wynika z danych ZUS i Ministerstwa Finansów. Mikrofirmy zatrudniają ok. 3 mln osób, czyli ponad 20% wszystkich pracujących w Polsce i więcej niż jedną czwartą osób pracujących w sektorze prywatnym.
Korzyści z podjęcia pracy przez niepełnosprawnego
Na niepełnosprawnych w urzędach pracy czekają oferty zatrudnienia oraz doradcy zawodowi, którzy pomogą im w wyborze zajęcia odpowiedniego do ich predyspozycji i możliwości zdrowotnych.
Czy wykształcenie naprawdę wpływa na wysokość zarobków?
Od kilku lat pojawiają się w mediach informacje o tym, że nie warto się uczyć, bo wykształcenie nie wpływa na nasze zarobki. Czy tak jest naprawdę?
Nietypowe kierunki studiów
Uczelnie dwoją się i troją, by przyciągnąć do siebie kandydatów, zwłaszcza w czasach nadchodzącego niżu demograficznego. Na przyszłych studentów jak magnez mają działać oryginalne kierunki studiów.
Zarobki lekarzy w ZUS – nawet do 16 000 PLN bez dodatków
W Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych zatrudniona jest kadra medyczna, w skład której wchodzą lekarze orzecznicy oraz członkowie komisji lekarskich. Stanowisko naczelnego lekarza Zakładu gwarantuje wynagrodzenie zasadnicze w wysokości co najmniej 5 000 PLN.
Awarie przemysłowe – gdzie zdarzają się najczęściej?
Czy wiesz, które zakłady i obiekty budowlane są szczególnie narażone na ryzyko wystąpienia awarii przemysłowej? Wszystko wskazuje na to, że są blisko domu każdego Polaka. To jeszcze nie powód do paniki, ale warto zaznaczyć, że niebezpieczeństwo jest tam, gdzie... pozornie go nie ma.
Budżetówka kontra sektor prywatny
Kto ma lepiej: Pracownicy budżetówki czy sektora prywatnego? Która grupa wyjdzie z kryzysu obronną ręką? Odpowiedź na te pytania jest bardziej skomplikowana niż mogłoby się wydawać. Czy musisz bać się o swoje miejsce pracy?
Niepełny etat alternatywą dla kobiet?
W Polsce niepełny etat wciąż jest mało popularny i często postrzegany jako ten „gorszy”. Tymczasem taki system funkcjonuje w Holandii, gdzie aż 75% kobiet pracuje w niepełnym wymiarze godzin. I to z własnego wyboru.
Ile zarabia wróżka?
Zwykle za 60 minutową rozmowę z wróżką trzeba zapłacić około 90-130 PLN. Nieco droższe są konsultacje osobiste, gdzie cena osiąga 140-170 PLN – podaje portal wynagrodzenia.pl
Jak skutecznie zarządzać zespołem sprzedażowym?
Zespoły sprzedażowe jako forma organizacji działu sprzedaży stają się coraz popularniejsze. Coraz więcej firm dostrzega zalety tego systemu nastawionego na wynik osiągnięty wspólnym wysiłkiem, a nie na rywalizację jednostek.
Inżynier powinien mieć wysoko rozwinięte kompetencje miękkie
Istotę powodzenia w procesie rekrutacji coraz częściej stanowi właściwe zaprezentowanie posiadanych umiejętności miękkich.
Przekwalifikowanie sposobem na uniknięcie bezrobocia
Spowolnienie gospodarcze i towarzyszący mu wzrost bezrobocia sprawiają, że wiele osób jest zmuszonych do poszukiwania pracy w innej niż dotychczas branży. Czyżby i do Polski zawitał amerykański model częstej zmiany zawodu?
Jak skutecznie sprawdzić poziom znajomości języka obcego u kandydata ubiegającego się o pracę?
W pogoni za wymarzoną posadą kandydaci często koloryzują swój życiorys. Szczególnie chętnie wpisują nieprawdziwe informacje o poziomie znajomości języka obcego, mając nadzieję, że „podrasowane” kompetencje nie zostaną odkryte podczas rekrutacji.
Sankcje karne nakładane na przedsiębiorców za naruszenie przepisów ustawy
Pewne działania przedsiębiorców, wymierzone przeciw konkurencji oraz interesom konsumentów zostały uznane przez ustawodawcę za szczególnie szkodliwe.
Pracodawca nie ma obowiązku tworzenia palarni dla pracowników
Od ponad roku pracodawcy nie mają obowiązku tworzenia palarni w zakładzie pracy. Nie oznacza to jednak, że zatrudnieni mogą palić w dowolnym miejscu na terenie firmy. - Obie strony muszą przestrzegać zasad BHP oraz kierować się rozsądkiem, aby nie doprowadzić do zagrożenia w miejscu pracy - przypomina ekspert Pracodawców RP, Wioletta Żukowska.