PIT za 2020 – zobacz, jakie ulgi i odliczenia Ci...
http://sxc.hu/
podatnik.info

PIT za 2020 – zobacz, jakie ulgi i odliczenia Ci przysługują!

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Spis treści:

Jakie ulgi i komu przysługują w PIT 2020?

Ulgi podatkowe to jeden z przywilejów, z którego mogą skorzystać podatnicy w Polsce. Możliwości jest wiele i bez wątpienia warto z nich skorzystać. Jednym z najpopularniejszych odliczeń jest ulga prorodzinna, która przysługuje osobom posiadającym co najmniej jedno dziecko. Wysokość odliczenia zależy od liczby potomstwa. Istnieje również możliwość odliczenia składek zdrowotnych. Taki przywilej przysługuje każdemu podatnikowi. W tym przypadku należy zwrócić uwagę na limit 7,75% podstawy składek.

Jeżeli pracujesz za granicą, możesz skorzystać z ulgi abolicyjnej. Dzięki temu można uniknąć podwójnego opodatkowania lub po prostu zmniejszyć podatek należny w Polsce. Dodatkowo urząd skarbowy umożliwia odliczenie wydatków związanych z leczeniem lub rehabilitacją. Są to między innymi: wydatki na leki, sprzęt rehabilitacyjny czy też korzystanie z samochodu przez osoby z niepełnosprawnością.

Jednym z rozwiązań, z którego mogą korzystać wszyscy podatnicy, jest ulga krwiodawcy oraz osocza. W takim przypadku wysokość odliczenia zależy przede wszystkim od ilości oddanej krwi. Warto również zwrócić uwagę na możliwość pomniejszenia należności wobec urzędu skarbowego o przekazane darowizny. Limit wynosi w tym przypadku 6% dochodu podatnika. Podatnik może również odliczyć stratę podatkową, a także ulgę na Internet.

Jak rozliczyć ulgi w PIT?

Zasady dotyczące rozliczenia ulgi w PIT zależą tak naprawdę od tego, z jakiego odliczenia zdecyduje się skorzystać podatnik. Należy zwrócić uwagę na obowiązek udokumentowania pewnych kwestii. Przykładem może być zaświadczenie ze stacji krwiodawstwa o ilości i terminie oddania osocza czy też krwi. Jeżeli zdecydujesz się na odliczenie darowizn, musisz dostarczyć dokument potwierdzający przekazanie środków.

Warto zwrócić uwagę, że ulgi w PIT wymagają nie tylko dostarczenia dokumentów potwierdzających, ale również uzupełnienia załącznika PIT/O. Wyjątkiem są odliczenia składki ZUS, które wystarczy uwzględnić wyłącznie w deklaracji. Zanim zdecydujesz się na uwzględnienie ulgi podatkowej w swoim zeznaniu podatkowym, zapoznaj się z wszystkimi obowiązującymi zasadami oraz limitami.

Rozlicz swój PIT i ulgi w prosty sposób!

Jeżeli chcesz skorzystać z ulg i odliczeń w prosty sposób, doskonałym rozwiązaniem może być skorzystanie z programu Podatnik.info. Bez względu na to, jaki sposób rozliczenia wybierzesz, otrzymasz możliwość uwzględnienia preferencyjnych warunków. Uzupełnianie formularza w Podatnik.info odbywa się na zasadzie odpowiadania na pytania z kwestionariusza. Następnie na podstawie zdobytych informacji, nasz program wygeneruje gotowy PIT.

Innym rozwiązaniem może być samodzielne wypełnienie wybranego formularza. Kolejny krok to sprawdzenie deklaracji przez system Podatnik.info i wysłanie do Ministerstwa Finansów. Bez względu na to, które rozwiązanie wybierzesz, cały proces przebiega sprawnie, a za usługę nie musisz płacić.

Loading Comments
Gorące tematy
Co spowoduje obniżenie wysokich kosztów funkcjonowania administracji publicznej?
Wyniki sondażu: sondaż 236 głosów
34%

Zmniejszenie liczby urzędników

80 głosów
1%

Zatrudnianie części urzędników na umowach cywilnoprawnych

2 głosów
6%

Rozwój e-administracji

14 głosów
59%

Uproszczenie przepisów prawnych

140 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Kto powinien złożyć PIT-38?