PIT za 2020 - kiedy zwrot nadpłaty podatku?
http://sxc.hu/
podatnik.info

PIT za 2020 - kiedy zwrot nadpłaty podatku?

Przejdź do akapitów:


Terminu rozliczenia z fiskusem − przedsiębiorcy mają czas do końca kwietnia!


Rok 2021 jest zupełnie wyjątkowy jeżeli chodzi o rozliczenie z fiskusem. W związku z wprowadzonymi ograniczeniami poruszania się w przestrzeni publicznej, związanymi z zapobiegam rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, o ile w 2020 Ministerstwo Finansów przedłużyło czas na samodzielne składanie zeznania podatkowego do przedsiębiorców do 31 maja to w 2021 ponownie należy rozliczyć się do końca kwietnia! Jak to zrobić? 


Jedną z najlepszych, a więc bardzo korzystną metodą jest złożenie zeznania za pośrednictwem dedykowanego programu, dzięki któremu uwzględnisz wszystkie możliwe ulgi. Jak sprawdzić status rozliczenia i kiedy pojawi się nadpłata podatku w związku z nowymi terminami?


Jak rozliczyć PIT za 2020 rok?


Najlepszym sposobem na rozliczenie deklaracji PIT jest droga elektroniczna. W obecnej sytuacji jest to szczególnie ważne, biorąc pod uwagę fakt, iż lepiej zostać w domu, by uniknąć potencjalnego zarażenia koronawirusem. W sieci dostępnych jest całe mnóstwo programów, które Cię w tym niemal wyręczą, a jednym z najbardziej poważanych jest podatnik.info.


Dlaczego warto postawić na program podatnik.info? Zalet tego rozwiązania jest bardzo dużo. Pierwszą z nich jest fakt, iż jest to w pełni bezpieczny system, który posiada rekomendację Ministerstwa Finansów a jednocześnie jest kompatybilny z systemem Ministerstwa Finansów. 


Co powyższe oznacza dla podatnika? Przede wszystkim to, że system do PIT 2020/2021 został sprawdzony przez ekspertów i zawiera wyłącznie najbardziej aktualną bazę formularzy PIT.


Kolejną zaletą jest na pewno to, iż obsługa tego programu jest bardzo prosta! Dzięki przejrzystemu interfejsowi rozliczysz się w kilka minut. Bez problemów i bez stresu. System przeprowadzi Cię niemal za rękę przez każdą czynność, podpowie najlepsze rozwiązanie, a co najważniejsze – pozwoli Ci uwzględnić wszystkie możliwe ulgi, które Ci przysługują. W ten sposób zyskasz pewność, że możliwie najkorzystniej wyjdziesz z tej sytuacji.


Kiedy pojawi się nadpłata podatku za 2020 rok?


Najszybszą formą rozliczenia z fiskusem, jak wspominaliśmy, jest rozliczenie przez Internet. Co do zasady urząd skarbowy ma 45 dni na zwrot nadpłaty podatku, licząc od dnia, w którym złożysz deklarację podatkową w systemie teleinformatycznym. Oczywiście termin ten może być krótszy. 


Warto jednak wiedzieć, że niepisaną zasadą jest to, że im wcześniej złożysz PIT, tym szybciej otrzymasz zwrot podatku. 


Loading Comments
Gorące tematy
W jaki sposób najczęściej wykonujecie Państwo przelewy?
sondaż 143 głosów
48%

przez telefon

68 głosów
49%

z komputera

70 głosów
1%

w oddziale w banku

1 głosów
3%

na poczcie lub w punktach opłat

4 głosów

GŁOSUJ

Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także