Kiedy warto zawiesić działalność gospodarczą?
http://sxc.hu/
LeadBullet

Kiedy warto zawiesić działalność gospodarczą?

Wyjazd zagraniczny

Pierwszym przykładem sytuacji, kiedy warto zawiesić działalność gospodarczą, jest wyjazd zagraniczny. Nietrudno wyobrazić sobie sytuację, kiedy to student prowadzący firmę wyjeżdża na program Erasmus. Kilka miesięcy za granicą, gdzie nie wykonuje się pracy, przy jednoczesnym pokrywaniu kosztów ZUSu mogłyby być zabójcze dla niewielkiego przedsiębiorstwa. W takim wypadku dobrym rozwiązaniem jest właśnie zawieszenie działalności gospodarczej.

Sezonowa działalność gospodarcza

To kolejny przykład, kiedy warto zawiesić działalność. Jeśli nasza firma zajmuje się jedynie wypożyczaniem parasoli plażowych i parawanów, to raczej nie będziemy zdobywać nowych klientów w środku zimy. Gdy prowadzona jest tylko działalność jednego rodzaju (a nie jej inny rodzaj w zimie), to warto zastanowić się nad tym rozwiązaniem. Więcej informacji znaleźć można na tej stronie. Jednak sezonowa działalność gospodarcza to bardzo częsty przykład sytuacji, która powoduje jej zawieszenie.

Brak klientów

Zdecydowanie najgorszą sytuacją powodującą zawieszenie działalności gospodarczej jest brak klientów. Jest to sytuacja nie tylko ciężka z powodu braku pieniędzy pochodzących z wykonywanych zleceń, ale również kłopotliwa z powodu nadmiaru wolnego czasu. Czasem z pomocą przychodzą portale takie jak www.kredito24.pl, ale przeważnie z problemami klienci muszą zmierzyć się samodzielnie. Brak klientów powinien być jednak pewnym znakiem, że dzieje się coś złego i być może warto poszukać innej dziedziny gospodarki, w której będzie się prowadziło działalność.

Zawieszenie działalności gospodarczej dla części osób będzie jedynie chwilową przerwą, dla innych kamieniem milowym powodującym konieczność powrotu do pracy na etacie. Niezależnie jednak od powodu, z jakiego działalność gospodarcza została zawieszona, warto w sytuacjach awaryjnych korzystać z tego rozwiązania. Dzięki temu koszty ponoszone przez nas będą o wiele mniejsze, a dość korzystne warunki sprawią, że powrót do dawnej działalności będzie bezproblemowy.

Loading Comments
Gorące tematy
Najwygodniejszy sposób złożenia PIT-u to?
Wyniki sondażu: sondaż 1007 głosów
78%

elektroniczny

790 głosów
18%

osobiście w urzędzie skarbowym

180 głosów
4%

za pośrednictwem poczty

37 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także