Logo portalu podatkowego Podatnik.info

DARMOWY PROGRAM DO PIT 2024/2025

Jak zostać kierowcą Ubera?
Redakcja
Flickr.com/CC-BY/http://skroc.pl/8f09c
Podatnik.info

Jak zostać kierowcą Ubera?

Darmowy program do rozliczania PIT 2023/2024

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Według danych magazynu „Forbes”, okazjonalni kierowcy Ubera, czyli jeżdżący mniej niż 20 godzin tygodniowo, zarabiają średnio 1801 złotych brutto. To dużo, jak na dodatkowe źródło dochodu.


Oczywiście na jeżdżenie kierowca może przeznaczyć większą liczbę godzin. Wtedy uzyskane zarobki odpowiednio się zwiększą. Są nawet osoby, które współpracę z Uberem traktują jako swoje główne źródło dochodu.


Jakie warunki musi spełnić kierowca Ubera?


Uber kusi potencjalnych kierowców atrakcyjnymi zarobkami, jednocześnie pamiętając przy tym o komforcie i bezpieczeństwie pasażerów. Właśnie z tego względu zarówno szofer, jak i jego samochód muszą spełniać z góry określone wymagania.


Aby zostać kierowcą Ubera należy:

  • mieć ukończone 21 lat,

  • posiadać przynajmniej od roku prawo jazdy,

  • przedłożyć zaświadczenie o niekaralności,

  • przedstawić historię wykroczeń w ruchu drogowym, czyli zaświadczenie o posiadanych punktach karnych,

  • dostarczyć informacje o prowadzonej działalności gospodarczej, np. druk z CEIDG lub KRS oraz NIP i VAT UE.


Chociaż istnieje możliwość, by być kierowcą Ubera bez prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Kierowca może po prostu nawiązać współpracę z jednym z partnerów, który zatrudni go u siebie.

Dodatkowo auto kierowcy Ubera powinno:

  • być zarejestrowane na co najmniej 5 osób,
  • mieć wykupione odpowiednie ubezpieczenie OC,
  • być w dobrym stanie technicznym i mieć aktualny przegląd,
  • mieć odpowiedni wiek.


Rejestracja kierowcy Ubera w 5 krokach


Aby zarejestrować się jako kierowca Ubera, wystarczy wejść na stronę www.uber.com/pl/ i kliknąć na czerwony przycisk w prawym górnym rogu „Zostań kierowcą”:



Następnie użytkownik musi uzupełnić formularz. Podawane tutaj informacje to dane kontaktowe, poprzez które Uber będzie się z nami kontaktował. Należy zatem wpisać maila, z którego regularnie korzystamy i zapamiętać hasło. Będzie ono potrzebne, aby zalogować się później do systemu.


Następnie należy załadować zeskanowany przód prawa jazdy. Serwer działa szybko, więc zajmuje to dosłownie sekundę. Użytkownik powinien się jednak upewnić, czy skan jest przejrzysty i czy można z niego bez problemu przeczytać wszystkie informacje. To jedyny dokument, który musi wgrać na tym etapie, resztę może dodać do swojego panelu później.


Kolejny krok może okazać się nieco zadziwiający, ale to dzięki temu Uberowi ufa coraz więcej pasażerów. Użytkownik zostanie bowiem zaproszony na spotkanie. Do wyboru dostanie kilka terminów w różnych godzinach. Sam zdecyduje, który z nich jest dla niego najbardziej wygodny. Potencjalny kierowca musi jednak pamiętać, by na rozmowę zabrać wszystkie dokumenty, o których pisaliśmy wcześniej.


I to już wszystko. Teraz użytkownik może zalogować się do panelu oraz odebrać SMS do aplikacji dla partnerów. Warto także sprawdzić informacje w swoim profilu – czy mamy ustawiony dobry język, a następnie wgrać pozostałe dokumenty. Możemy także zamieścić własne zdjęcie oraz informacje o sobie i aucie.

Gdy nasza kandydatura zostanie zaakceptowana, zostaniemy o tym poinformowani. Po podpisaniu umowy możemy zacząć wozić uberowiczów. Kierowca musi jednak pamiętać, że każdy przejazd to dla niego swoisty test.


Pasażerowie mają możliwość wystawienia kierowcom oceny, a nawet wyboru szofera, który będzie ich wiózł. Im lepsze noty, tym na więcej kursów osoba współpracująca z Uberem może liczyć.


Jeżeli jednak ocena kierowcy spadnie poniżej 4,6 pkt., to zostanie wysłany na szkolenie. Co ciekawe – system ocen działa w obie strony! Oznacza to, że kierowca Ubera także będzie mógł wyrazić swoją opinię.

Loading Comments
Gorące tematy

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Chcesz być kierowcą Ubera? Nie musisz płacić 1100 zł miesięcznie ZUS!