Jak złożyć korektę PIT za 2016 rok?
Materiały prasowe
Podatnik.info

Jak złożyć korektę PIT za 2016 rok?

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Korekta deklaracji w programie PIT pro 2016/2017


Jeżeli użytkownik chce złożyć korektę poprawiając już wcześniej wysłaną drogą elektroniczną lub wydrukowaną papierową deklarację w programie PIT pro 2016/2017, to w pierwszym kroku musi zalogować się na swoje konto w portalu podatkowym Podatnik.info.


Następnie należy wpisać adres e-mail oraz hasło podane podczas wypełniania PIT za 2016 rok. Potem trzeba nacisnąć niebieski przycisk „Utwórz korektę” znajdujący się po prawej stronie od wysłanej deklaracji (zaznaczone na poniższym zdjęciu kolorem żółtym).

W następnym etapie na ekranie użytkownika pojawi się kolejne okno, na którym należy wybrać opcję „PIT Online”.Następnie użytkownik zostanie poproszony o zalogowanie się na swoje konto w portalu podatkowym Podatnik.info już w programie PIT pro 2016/2017. W takim przypadku należy użyć takiego samego loginu i hasła jak podczas logowania się do konta w serwisie. Po zalogowaniu się, podatnik musi potwierdzić chęć złożenia korekty PIT klikając w opcję „TAK”. Wówczas rozwinie się pole „Podaj przyczynę złożenia korekty”.


W tym momencie użytkownik musi się upewnić, czy w polu nr 10 (w przypadku deklaracji PIT-37), zaznaczona jest opcja nr 2 (korekta zeznania). Następnie należy poprawić błędy, które wystąpiły w deklaracji. Potem za pomocą przycisku „dalej” podatnik musi przejść przez kolejne kroki, a także w oknie wyboru formy rozliczenia wybrać pole „Wyślij PIT do Urzędu Skarbowego Online”.


W kolejnym kroku użytkownik musi przejść do pola, w którym należy uzupełnić kwotę przychodu za 2015 rok. To konieczne, ponieważ jest to jedna z danych, na podstawie których Ministerstwo Finansów identyfikuje tożsamość podatnika rozliczającego się przez internet.


Następnie należy kliknąć w przycisk „dalej”. W ten sposób procedura dokonania korekty dobiegła końca. Teraz użytkownik powinien poczekać na przyznanie UPO (Urzędowego Poświadczenia Odbioru) w ostatnim oknie programu PIT pro 2016/2017.


Nie korzystałeś z PIT pro 2016/2017 lub skasowałeś deklarację?


Jeżeli podatnik nie rozliczał wcześniej zeznania PIT za pomocą programu PIT pro 2016/2017 za pośrednictwem portalu podatkowego Podatnik.info, bądź planowana do skorygowania deklaracja została usunięta, to należy wejść na stronę https://pity.podatnik.info/.


Następnie użytkownik musi wybrać opcję „PIT krok po kroku” lub „Elektroniczne druki”, a także w następnym oknie zaznaczyć odpowiednie pola w punkcie nr 2. Tak, jak na poniższym zdjęciu wskazano je kolorem żółtym:

W przyczynie korekty warto podać, że wysłana wcześniej do urzędu deklaracja zawierała błąd. Następnie za pomocą przycisku „dalej” podatnik musi przejść przez kolejne okna i zakończyć proces składania korekty PIT za 2016 rok.


Podatnik.info 

Loading Comments
Gorące tematy

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Do kiedy PIT-39?