Jak wysłać PIT 2019 do urzędu skarbowego?
Justyna Nowak
pixabay.com
Podatnik.Info

Jak wysłać PIT 2019 do urzędu skarbowego?

Darmowy program do rozliczania PIT 2023/2024

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

 

Część podatników decyduje się na przesłanie wydrukowanej deklaracji za pośrednictwem poczty bądź dostarcza ją wprost do urzędu. Jak wysłać PIT do urzędu skarbowego, aby rozliczyć się z fiskusem jak najszybciej i najprościej?

 

Jak wysłać PIT za 2018 do urzędu skarbowego – rozliczenie internetowe a osobiste

Liczba osób, która decyduje się na złożenie deklaracji w postaci papierowej sukcesywnie spada od dekady. Podatnicy coraz częściej odchodzą od osobistego złożenia formularza w okienku bądź skorzystania z poczty głównie ze względu na oszczędność czasu - deklarację za pośrednictwem internetu można złożyć w każdej chwili, co pozwala petentowi na uniknięcie kolejek i kosztów związanych z dostarczeniem arkusza podatkowego. Co ważne, zgodnie z treścią regulaminów, deklaracja PIT nie może zostać przesłana za pośrednictwem operatora niepublicznego, za jakiego uznaje się liczne firmy kurierskie. Papierowy arkusz PIT może być zatem przesłany wyłącznie za pośrednictwem urzędu pocztowego.

 

Podatnicy, którzy nie decydują się na skorzystanie z rozwiązań takich jak program PIT, bardzo często obawiają się zaginięcia deklaracji w sieci. Warto więc pamiętać, iż rozliczenie zeszłorocznego dochodu przy pomocy aplikacji PIT PRO 2018/2019 zawsze skutkuje otrzymaniem tzw. Urzędowego Poświadczenia Odbioru, mającego taką samą moc prawną jak odcinek pocztowy, potwierdzający nadanie wydrukowanego arkusza.

 

Programy do internetowego rozliczenia PIT posiadają również liczne udogodnienia związane z samym złożeniem deklaracji podatkowej. Wbudowane w aplikacje mechanizmy liczące samoczynnie zsumują wartości odpowiednich kolumn, a osoby korzystające z ulg od podatku z pewnością docenią łatwość, z jaką można uzupełnić deklarację o wymagane załączniki. UPO, które użytkownik programu PIT otrzyma po przesłaniu deklaracji, stanowi rzetelny i wystarczający dowód dopełnienia zobowiązań względem fiskusa.

 

Jak wysłać PIT 2019 do urzędu skarbowego przy pomocy pośrednika?

Żaden podatnik nie może z całą stanowczością wykluczyć sytuacji, w której ze względu na rozmaite czynniki nie będzie mieć możliwości złożenia PIT przez internet lub osobiście. W przypadku wyjazdu za granicę, bądź wykonywania pracy w ramach kilku specyficznych zawodów, rolę urzędu skarbowego pełnić może odpowiedniej rangi urzędnik bądź dowódca. Jeśli podatnik:

  • przebywa za granicą, może złożyć deklarację w polskim konsulacie,

  • odbywa służbę wojskową, może przekazać formularz do rąk dowódcy danej jednostki,

  • jest członkiem załogi pływającej jednostki, ma możliwość oddania arkusza podatkowego kapitanowi okrętu morskiego,

  • posiada status osoby aresztowanej lub odbywającej wyrok, może złożyć PIT za pośrednictwem administracji aresztu śledczego bądź zakładu karnego.

 

Jak wysłać PIT do urzędu skarbowego? Jedynie przy pomocy nowoczesnych rozwiązań! Warto pamiętać, że rozliczenie deklaracji podatkowej przy zastosowaniu programu PIT PRO 2018/2019 zajmie nam jedynie kilka minut. Przy pomocy aplikacji bez trudu uzupełnimy właściwy formularz wraz z załącznikami, a samo przesłanie deklaracji na serwery Ministerstwa Finansów zajmie jedynie kilka chwil. Z rozwiązań zaproponowanych przez program PIT PRO w ciągu lat skorzystano ponad 13 milionów razy - sprawdź, dlaczego podatnicy tak chętnie korzystają z jego możliwości!

Loading Comments
Gorące tematy

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Poprawnie złożony PIT 2019 a właściwy urząd skarbowy