Interaktywny PIT a UPO
http://sxc.hu/
Podatnik.info

Interaktywny PIT a UPO

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

PIT 2014 program od Podatnik.info pomoże Ci go rozliczyć

Rozliczenie się drogą elektroniczną jest najprostszym i najszybszym sposobem złożenia zeznania podatkowego. Należy jednak pamiętać o kilku podstawowych czynnościach, których musimy dokonać aby nasz PIT został prawidłowo wypełniony. Przede wszystkim trzeba uważnie wpisać swoje dane osobowe, takie jak:

 • imię,
 • nazwisko,
 • datę urodzenia,
 • nr PESEL lub NIP,
 • kwotę przychodu wykazaną w zeznaniu rocznym za 2014 r.


Na podstawie powyższych informacji Ministerstwo Finansów sprawdza autentyczność składanej przez podatnika deklaracji. Natomiast w uniknięciu błędów rachunkowych w zeznaniu z pewnością pomocny będzie program PIT pro 2015/2016 od Podatnik.info.

W prosty sposób rozlicz się już dziś darmowym programem PIT pro 2015/2016. Dołącz do grona 6 315 489 zadowolonych Polaków i prześlij PIT do urzędu pobierając program PIT lub wypełniając PIT online.

Dzięki temu zyskujesz:

 • Darmowy program za 0 zł
 • Wysyłkę PIT przez internet (e-deklaracje)
 • Gwarancję bezpieczeństwa za pomocą technologii SSL Certum
 • Szybki zwrot nadpłaty podatku
 • Wszystkie aktualne druki PIT 2015/2016 wraz załącznikami
 • Dostęp do PIT 365 dni w roku z dowolnego miejsca i urządzenia (Chmura PIT)


Po wypełnieniu zeznania musisz pamiętać o pobraniu Urzędowego Poświadczenia Odbioru (UPO), które jest jedynym dowodem złożenia e-PIT. Jego brak można porównać do niepodpisania przez podatnika deklaracji podatkowej składanej w tradycyjnej (papierowej) formie, co skutkuje nieważnością zeznania rocznego.

Darmowy program do PIT-ów – o przechowywanie UPO musisz zadbać samodzielnie

UPO stanowi jedyny dokument potwierdzający złożenie rocznego PIT-u przez internet i jest traktowane na równi z dowodem nadania listu poleconego w placówce Poczty Polskiej lub potwierdzeniem złożenia deklaracji podatkowej bezpośrednio w urzędzie skarbowym właściwym dla miejsca zamieszkania podatnika. Należy pamiętać, że mamy obowiązek przechowywać je przez 5 lat, razem z zeznaniem podatkowym licząc od końca roku podatkowego, którego dotyczy wysłany drogą elektroniczną PIT.

Dlatego wygodnym rozwiązaniem jest przechowywanie UPO na swoim koncie w portalu Podatnik.info, w specjalnie do tego celu przygotowanej chmurze. Dzięki temu użytkownik zyskuje dostęp do swoich PIT-ów oraz potwierdzenia ich złożenia w dowolnym momencie, 24 godziny na dobę, z każdego miejsca na świecie.

Zazwyczaj potwierdzenie złożenia e-PIT z Ministerstwa Finansów pojawia się w przeciągu godziny od momentu wysłania deklaracji. W przypadku przerwy technicznej lub dużego obciążenia serwerów czas ten może się wydłużyć, jednak nie powinien przekroczyć doby.

Dodatkowo w chwili, gdy wysyłka jest dokonana w zakładce „UPO” powinien widnieć status deklaracji. Jeżeli ta zakładka jest pusta, należy ponownie wysłać PIT.

Aby sprawdzić status naszej deklaracji, po wysłaniu rozliczenia do Ministerstwa Finansów lub zapisaniu w chmurze, należy:


Podatnik.info

Loading Comments
Gorące tematy

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Podatnik musi przechowywać PIT przez 5 lat! Lepiej nie trzymać go w szafie, bo zginie! Z Podatnik.info możesz mieć do niego dostęp 24h na dobę