Interaktywny PIT a UPO
Redakcja
http://sxc.hu/
Podatnik.info

Interaktywny PIT a UPO

Darmowy program do rozliczania PIT 2023/2024

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

PIT 2014 program od Podatnik.info pomoże Ci go rozliczyć

Rozliczenie się drogą elektroniczną jest najprostszym i najszybszym sposobem złożenia zeznania podatkowego. Należy jednak pamiętać o kilku podstawowych czynnościach, których musimy dokonać aby nasz PIT został prawidłowo wypełniony. Przede wszystkim trzeba uważnie wpisać swoje dane osobowe, takie jak:

 • imię,
 • nazwisko,
 • datę urodzenia,
 • nr PESEL lub NIP,
 • kwotę przychodu wykazaną w zeznaniu rocznym za 2014 r.


Na podstawie powyższych informacji Ministerstwo Finansów sprawdza autentyczność składanej przez podatnika deklaracji. Natomiast w uniknięciu błędów rachunkowych w zeznaniu z pewnością pomocny będzie program PIT pro 2015/2016 od Podatnik.info.

W prosty sposób rozlicz się już dziś darmowym programem PIT pro 2015/2016. Dołącz do grona 6 315 489 zadowolonych Polaków i prześlij PIT do urzędu pobierając program PIT lub wypełniając PIT online.

Dzięki temu zyskujesz:

 • Darmowy program za 0 zł
 • Wysyłkę PIT przez internet (e-deklaracje)
 • Gwarancję bezpieczeństwa za pomocą technologii SSL Certum
 • Szybki zwrot nadpłaty podatku
 • Wszystkie aktualne druki PIT 2015/2016 wraz załącznikami
 • Dostęp do PIT 365 dni w roku z dowolnego miejsca i urządzenia (Chmura PIT)


Po wypełnieniu zeznania musisz pamiętać o pobraniu Urzędowego Poświadczenia Odbioru (UPO), które jest jedynym dowodem złożenia e-PIT. Jego brak można porównać do niepodpisania przez podatnika deklaracji podatkowej składanej w tradycyjnej (papierowej) formie, co skutkuje nieważnością zeznania rocznego.

Darmowy program do PIT-ów – o przechowywanie UPO musisz zadbać samodzielnie

UPO stanowi jedyny dokument potwierdzający złożenie rocznego PIT-u przez internet i jest traktowane na równi z dowodem nadania listu poleconego w placówce Poczty Polskiej lub potwierdzeniem złożenia deklaracji podatkowej bezpośrednio w urzędzie skarbowym właściwym dla miejsca zamieszkania podatnika. Należy pamiętać, że mamy obowiązek przechowywać je przez 5 lat, razem z zeznaniem podatkowym licząc od końca roku podatkowego, którego dotyczy wysłany drogą elektroniczną PIT.

Dlatego wygodnym rozwiązaniem jest przechowywanie UPO na swoim koncie w portalu Podatnik.info, w specjalnie do tego celu przygotowanej chmurze. Dzięki temu użytkownik zyskuje dostęp do swoich PIT-ów oraz potwierdzenia ich złożenia w dowolnym momencie, 24 godziny na dobę, z każdego miejsca na świecie.

Zazwyczaj potwierdzenie złożenia e-PIT z Ministerstwa Finansów pojawia się w przeciągu godziny od momentu wysłania deklaracji. W przypadku przerwy technicznej lub dużego obciążenia serwerów czas ten może się wydłużyć, jednak nie powinien przekroczyć doby.

Dodatkowo w chwili, gdy wysyłka jest dokonana w zakładce „UPO” powinien widnieć status deklaracji. Jeżeli ta zakładka jest pusta, należy ponownie wysłać PIT.

Aby sprawdzić status naszej deklaracji, po wysłaniu rozliczenia do Ministerstwa Finansów lub zapisaniu w chmurze, należy:


Podatnik.info

Loading Comments
Gorące tematy

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Podatnik musi przechowywać PIT przez 5 lat! Lepiej nie trzymać go w szafie, bo zginie! Z Podatnik.info możesz mieć do niego dostęp 24h na dobę